Náramkové hodinky s dotykovou obrazovkou sú súčasťou každodenného života podstatnej väčšiny ľudí. Uponáhľaná doba si vyžaduje prístup k viacerým informáciám, ako k len časovému údaju. Sú však inteligentné hodinky pre život nevyhnutné? Aké benefity sprevádza tento výdobytok modernej technológie?,

Zdravie a športovanie

Inteligentné hodinky sú vybavené rôznymi funkciami na zlepšenie životného štýlu. Okrem počítadla krokov (takzvaného krokomeru) v nich môžete nájsť aj monitor tepovej frekvencie, spánku a iných úkonov, ktoré sú úzko späté so zdravím. Sledovanie okysličenia krvi majú napríklad hodinky Garmin Fenix 6.

Pri fyzických aktivitách, ako je napríklad turistika sa odporúča siahnuť po odolných verziách smart hodiniek, aby sa predišlo riziku poškodenia pri športe. V špecifikách hodiniek vyhľadávajte silné materiály – najlepšia je oceľ, alebo tvrdené sklo. Ak radi plávate, alebo sa potápate, nezabudnite na faktor vodotesnosti a hĺbku, do ktorej sa hodinky môžu ponárať.

Funkcia navigácie

Športové inteligentné hodinky sú dobrým príkladom praktickosti. Ak potrebujete pri športe navigáciu, držanie mobilného telefónu v ruke by znížil výkon. Pri bicyklovaní, kedy je potrebné držať sa obidvoch riadidiel bicykla by mohlo dôjsť k nepríjemným zraneniam. V takýchto prípadoch sú smart hodinky až nevyhnutné.

Verzia športových inteligentných hodniek Garmin Fenix 6 eliminuje nebezpečenstvo ublíženia na zdraví. Väčšina smart hodiniek tiež poskytuje diskrétny spôsob navigácie, a to vibrovaním. Na zápästí pocítite jemné vibrácie vždy, keď bude potrebné zmeniť smer chôdze/jazdy.

Prijímanie hovorov za pochodu

Aspekt pohodlia sa dá zabezpečiť pomocou spárovania hodiniek s mobilným telefónom. Takto sa cez Garmin Fenix 6 budú dať uskutočňovať hovory a prijímať notifikácie. Mobil ostane v batohu a pri športovaní ho nemusíte vyberať vždy, keď vám príde oznámenie. Ak nie ste oboznámení s princípom fungovania inteligentných hodiniek, radšej si o nich preštudujte ešte pred odchodom z domu. Každá verzia sa ovláda mierne odlišne a lúštenie funkcii počas behu určite nie je najrozumnejšie riešenie.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je