Každý z nás má v práci kolegu, ktorý je neustále premotivovaný, aktívny a nikdy nevie, kedy by už aj stačilo. Áno, šéfovia majú takýchto ľudí zrejme najradšej, a práve preto nechceme ani my zaostávať. Snažíme sa byť stále lepší a lepší, prekonávať sa, plniť úlohy včas a nebrániť sa novým výzvam. Čo však v prípade, ak je jeden zamestnanec v tíme až príliš lenivý? Je možné, že „pokazí“ aj ostatných členov?

Kolektív vo veľkej miere ovplyvňuje náš pracovný výkon

Kancelária je miesto, kde by sme sa mali vrátiť deň čo deň s úsmevom na tvári. Je to totiž ako náš druhý domov či priestor, v ktorom trávime väčšinu nášho dňa, ba dokonca života. Dôležité sú však nielen kancelárie Bratislava, ale tiež kolektív, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje náš pracovný výkon. Na základe viacerých výskumov bolo dokázané, že ak jeden zamestnanec nemá záujem o prácu, nesnaží sa a je k práci ľahostajný, ostatných členov to vo vysokej miere ovplyvní a prístup k práci budú mať rovnaký. Naopak, ak príde na zmenu zamestnanec, ktorý je plný energie, má chuť investovať čas a vedomosti na splnenie daného cieľu, ostatní zamestnanci sa budú snažiť ešte viac, keďže nebudú chcieť zaostávať. Ak sa teda pýtate, či dokáže jeden lenivý zamestnanec zničiť váš tím, odpoveď je jednoznačná: „áno“.

Rivalita medzi zamestnancami – áno či nie?

Prenájom kancelárií a prenájom priestorov nie je len obyčajným miestom, ale naopak. Ide o príležitosť ako ukázať ostatným, ale najmä samému sebe, že sme vytrvalý a odhodlaný naplniť očakávania nadriadeného. Dynamika na pracovisku musí byť za každých okolností, ba dokonca sa odporúča, keď je medzi zamestnancami mierna rivalita. Totiž, ľudia majú tendenciu predbiehať sa a dokazovať jeden druhému, že je lepší. Avšak všetko treba robiť s mierou a nič nepreháňať, koniec koncov je najdôležitejšia pohoda a istá harmónia, ktorá dnes na mnohých pracoviskách žiaľ chýba.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred