Rozhodli ste sa pre izoláciu strechy vášho domu, no máte v tomto smere určité nejasnosti, ktoré vám bránia rozhodnúť sa? Aký materiál bude pre vašu strechu najlepší a prečo? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom a siahnite po kvalitnej izolácií, ktorá uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších klientov! Že stále neviete, o čo ide? No predsa o PUR penu.

Polystyrén alebo radšej nie?

Väčšina zákazníkov túži po plochej streche, no práve preto je jedným z najdôležitejších kritérií hmotnosť izolačného materiálu, ktorá by mala byť ideálne čo najnižšia. Staršie materiály ako trebárs škvara v tomto smere vôbec nevyhovovali, keďže váži zhruba 750 kg/m3. Strešná konštrukcia bola pri ich použití extrémne zaťažovaná, čo koniec koncov viedlo k jej výraznému znehodnoteniu. Aj preto sa postupne prechádza k oveľa ľahším materiálom.

Najčastejšie sa v dnešnej dobe môžeme stretnúť s polystyrénom, ale tiež PUR penou, ktorá patrí medzi top produkt v oblasti stavebníctva. Polystyrén je síce najľahší, keďže váži okolo 30 kg/m3. PUR pena je už o niečo ťažšia, no aj napriek tomu s hmotnosťou okolo 60 kg / m3 strešnú konštrukciu nezaťažuje a k zatepleniu strechy je viac než vhodná. Zateplenie strechy PUR doskou je voľbou číslo jeden vzhľadom k tomu, že doska má výborné tepelno-izolačné vlastnosti, je univerzálna, praktická a efektívna z hľadiska nákladov.

PUR pena izoluje najlepšie!

Ďalším kritériom izolačného materiálu je tepelná vodivosť. Meria sa súčiniteľom tepelnej vodivosti a platí, že čím je tento súčiniteľ nižší, tým lepšie daný materiál aj izoluje. V tomto smere zo všetkých porovnávaných materiálov dominuje PUR doska, ktorá má súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,027 W.m-1.K-1. Taký polystyrén je na tom o niečo horšie, pričom ostatné izolačné materiály výrazne zaostávajú.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.