Tepelné čerpadlá predstavujú efektívny a cenovo výhodný spôsob vykurovania domova. Ale keďže je dnes na trhu toľko rôznych typov tepelných čerpadiel, môže vybrať to pravé. Poďme sa pozrieť na rôzne typy dostupných tepelných čerpadiel a na to, ako fungujú, aby ste sa v nich vedeli lepšie zorientovať.

Vzduchové tepelné čerpadlo

Ide o najdostupnejší typ tepelných čerpadiel a tiež sa najčastejšie používa v rodinných domoch. Vzduchové tepelné čerpadlo využíva ako zdroj energie vzduch zvonku, pričom ho môže poháňať elektrina alebo plyn. To z neho robí všestrannú voľbu pre majiteľov domov, ktorí hľadajú energeticky efektívne riešenie. 

Vzduchové tepelné čerpadlá dokážu udržať váš dom v pohodlí po celý rok. V letných mesiacoch klimatizujú priestor a v zime ho vyhrejú na požadovanú teplotu. To všetko pri minimálnej spotrebe energie.

Tepelné čerpadlo zem/voda

Pozemný alebo geotermálny systém funguje tak, že prenáša tepelnú energiu spod zeme do vášho domova. Tento typ využíva slučky uložené pod zemou. Obsahujú vodu alebo nemrznúcu zmes, ktorá absorbuje teplo z pôdy. Následne sa použije na vykurovanie bez toho, aby ste sa museli spoliehať na elektrinu či neobnoviteľné zdroje. 

Ak hľadáte ekologické riešenie vykurovania, tepelné čerpadlo zem/voda je skvelou  voľbou. Je síce drahšie a náročnejšie na inštaláciu, no spotrebuje menej energie.

Hybridný systém vzduch/voda

Ako už názov napovedá, hybridný systém spája prvky vzduchu a zeme do jedného celku. Princíp spočíva vo využívaní vzduchu v miernom ročnom období, zatiaľ čo pozemná slučka vyhrieva domov počas zimy, keď je potrebný väčší výkon. Hybridné systémy vyžadujú profesionálnu inštaláciu, no prinášajú veľkú úsporu energie. 

Výhody tepelných čerpadiel:

  • sú tiché,
  • sú energeticky efektívne,
  • na vykurovanie a chladenie sa používa jeden systém,
  • nepotrebujú častú údržbu,
  • filtrovaním zlepšujú kvalitu vzduchu v domácnosti.

Ak hľadáte energeticky účinný spôsob vykurovania vášho domova, vyžiadajte si cenovú ponuku od firmy SMART Systems. 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred