Rast hustej a bohatej brady nie je krátkodobý proces. Na to, aby sa z brady stala vaša chlapská hrdosť, jej musíte venovať dostatok času a starostlivosti. Zabúdať pritom nesmiete na vyvážanú stravu a dostatok pohybu či oddychu. Viete, ako sa starať o svoju bradu, aby ste urýchlili jej rast?

Starostlivosť o bradu je prvoradá

Ak chcete urýchliť rast svojej brady, stavte na správnu starostlivosť. Brada aj pokožka pod ňou by mali byť čisté a dostatočné vyživované. Pre tieto účely môžete využiť špeciálne mydlá, oleje a balzamy na bradu. Okrem urýchlenia rastu zabránite týmto spôsobom aj tvorbe lupín.

Zdroj: unsplash.com

Pravidelné cvičenie prekrví folikuly

Fyzické cvičenie spôsobuje v tele vyplavovanie hormónu s názvom testosterón. Ten okrem iného stimuluje folikuly, z ktorých vyrastajú fúzy a chlpy na brade. Fyzická aktivita zároveň podporuje cirkuláciu krvi, ktorá po tele rozváža živiny. Nevynechá tak ani spomínané folikuly, ktoré majú následne viac „stavebného materiálu“ pre rast ochlpenia tváre.

Správna diéta dokáže s bradou ozajstné divy

Ako sme už spomenuli vyššie, pre rast brady je nevyhnutný dostatok živín. Vyvážená strava je dôležitá aj pre celkový stav vášho organizmu. Pre urýchlenie rastu brady by vaša strava mala obsahovať:

  • čisté a ľahko stráviteľné bielkoviny,
  • železo,
  • celozrnné obilniny,
  • zinok,
  • mastné kyseliny a zdravé tuky,
  • vitamíny A, C, D, E a B komplexu
  • a tiež vlákninu.

Doprajte si kvalitný spánok

Spánok je nevyhnutný pre udržanie a podporu pevného zdravia. Spánok môže byť prínosný aj pre rast brady, a to z mnohých dôvodov. Jedným z nich sú vyššie hladiny spomínaného testosterónu v porovnaní s bdelým stavom počas dňa. Tento fenomén podporujú aj mnohé štúdie. Tie poukazujú aj na fakt, že dlhodobé zanedbávanie spánku nevplýva negatívne len na hladiny testosterónu, ale aj kognitívne funkcie, pamäť a schopnosť zvládať spoločenské výzvy.

Mýty o rýchlejšom raste brady

Na záver sa spolu pozrime na niektoré rady, ktoré zaručujú rýchly rast brady, no od pravdy majú skutočne ďaleko. Najčastejším mýtom je tvrdenie, že časté holenie urýchľuje rast brady. V skutočnosti frekvencia holenia nijak neovplyvňuje rýchlosť rastu brady. V puberte sú rýchlosť a hustota riadené predovšetkým vplyvom hormónov, neskôr hlavne vplyvom diéty a starostlivosti.

Náš TIP:

Namiesto častého holenia venujte tento čas starostlivosti o bradu alebo o pokožku pod ňou.

Ďalší známy mýtus spočíva v pestovaní „samorastu“. Mýtus hovorí o tom, že bradu stačí nechať rásť niekoľko týždňov bez starostlivosti a výsledkom bude dlhý a hustý porast. Je to totiž práve starostlivosť, pravidelná úprava, zastrihávanie a používanie správnej kozmetiky, ktoré vytvoria z vaše brady pánsku hrdosť.

Na rýchlosť rastu brady vplýva hneď niekoľko faktorov. Patrí medzi ne hlavne strava, spánok a tiež pravidelná starostlivosť. Mnohí barberi a mnohé barberky odporúčajú venovať brade a fúzom toľko starostlivosti, koľko venujete svojim vlasom. Aj tie vyžadujú pravidelné umývanie a styling. Ak chcete, aby vám brada rástla rýchlejšie, držte sa našich rád.

 

Zdroj: unsplash.com

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred