Pletené šaty sú kombináciou šiat a svetra, ktoré poskytujú tepelnú pohodu a veľmi ženský vzhľad. Správne zvolený strih je nielen základom mnohých efektívnych štylizácií, ale aj spôsobom, ako zdôrazniť výhody postavy a skryť jej možné nedostatky. Ako nosiť pletené šaty, aby ste v nich vyzerali čo najlepšie?

Prečo sa oplatí mať pletené šaty?

Prečo sa oplatí mať pletené šaty?Pletené šaty sú jedným z najpraktickejších prvkov jesenného a zimného šatníka. Osvedčia sa vždy, keď chceme vyzerať štýlovo a elegantne a zároveň sa chceme chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Materiál pripomínajúci teplý sveter je pružný, pohodlný a veľmi príjemný na dotyk, vďaka čomu sa osvedčí za každých podmienok. Predĺžený strih skryje nedostatky postavy a dokonale zakryje naše obličky, čím chráni pred sezónnymi chorobami. Takéto šaty sú navyše mimoriadne všestranné – dajú sa nosiť ako v neformálnych situáciách, tak aj v práci, na rande alebo na večierku.

 

S čím kombinovať pletené šaty?

Pri vytváraní teplej súpravy na každodenné použitie môžeme pletené šaty považovať za tuniku a skombinovať ich s legínami alebo tubovými nohavicami. Aby bola štylizácia ešte športovejšia a ležérnejšia, môžeme k nim pridať aj krivák a tenisky. Na druhej strane, keď chceme vypadať elegantne a ženský, je lepšie kombinovať šaty s hrubými pančuchami (napr. so vzormi), čižmami alebo topánkami na vysokých podpätkoch a vlneným kabátom.

Ako si vybrať šaty pre typ postavy?

Aby svetrové šaty vyzerali naozaj dobre, stojí za to si ich zvoliť nielen na základe aktuálnych trendov, ale aj podľa typu Vašej postavy. Strih oversize je vhodný predovšetkým pre veľmi štíhle ženy, ktoré chcú pridať nejaké rozmery a pre dámy s postavou typu jablko, ktoré chcú skryť vyčnievajúce bruško a predviesť pekné nohy. Ženy s malými prsiami vyzerajú skvele v šatách s rolákovým výstrihom alebo výstrihom carmen. Na druhej strane majiteľky postavy typu presýpacie hodiny zdôraznia jej výhody výberom obtiahnutého strihu alebo modelu so zvýrazneným pásom a rozšírenou spodnou časťou.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny