Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. Aj preto je kuchyňa častokrát stredobodom domácnosti. Ako si ju zariadiť a na čo si dávať pri jej zariaďovaní a užívaní pozor? Inšpirujte sa týmto článkom a získajte v kuchyni pocit, ktorý nič neprekoná.

Televízor v kuchyni?!

Možno aj vy ho tam máte. Alebo aspoň poznáte niekoho, kto tento ukecaný kus nábytku vo svojej kuchyni má. Je to však nevyhnutné, ak jeden televízor už máte v obývačke? Dobre zvážte, či aj pri varení alebo hneď ráno, pri príprave raňajok, potrebujete nasávať ďalšiu porciu reklám. Nevraviac o tom, že televízory sú zabijakmi prirodzenej konverzácie. Televízor v kuchyni? Za nás určite nie.

Priestor a pohodlie pri stolovaní

Kuchyňa a spoločné obedy či večere sú častokrát jediným miestom a jedinými príležitosťami, kedy sa počas týždňa zíde celá rodina pohromade. Aké čarovné momenty z toho môžu vzniknúť! Nech ste v rodine traja, piati alebo je vás ešte viac, určite potrebujete pri stolovaní svoj priestor. A ten vám doprajú praktické jedálenské stoly. V kuchyni alebo jedálni by určite jeden z nich nemal chýbať. Veď predsa nebudete doma jesť „na stojáka“ ako v bufete…

Poriadok je základ

Vraví sa, že čistota znamená pol života. V kuchyni možno aj celý. Hoci pri vstupe do nej nepotrebujete hygienické osvedčenie, mali by ste sa správať tak, akoby ste hygienikov mali za chrbátom. Udržovať v kuchyni poriadok by malo byť elementárnou záležitosťou. Fľakatá pracovná doska, omrviny po zemi, na stole aj stoličkách, v chladničke zaschnuté fľaky od bohviečoho. Cítili by ste sa v takej kuchyni dobre? Úplným vrcholom sú riady a príbory, na ktorých môžete rozoznať čo sa jedlo pred týždňom či dvoma. Tu už ale prestáva všetka sranda, pretože ide doslova o zdravie. Kuchyňu udržujte čistú nie kvôli návštevám a dobre povesti, ale najmä kvôli sebe.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú