Neviete ako ďalej, chrípka Vás priam prenasleduje, neviete sa jej zbaviť, už neviete ako ďalej. Presne v takomto štádiu si vezmite do rúk cibuľu a cesnak, pretože tie veľmi dobre pôsobia na ľudský organizmus a očisťujú ho.

Cibuľa: táto zelenina, je priam denným pomocníkom v kuchyni práve preto si myslím, že nebude žiaden problém zohnať ju. Túto ingredienciu poznáme už od veľmi dávnych čias. Poznáme ju varenú, dusenú, surovú i pečenú alebo smaženú. Cibuľa je však známa aj tým, že obsahuje veľké množstvo druhov vitamínov (Vitamín C, Vitamíny B1 a B2, provitamín A, samotný zinok, vápnik, selén, draslík, železo, fosfor a rôzne iné…)

Cibuľa

Táto zelenina dokáže zastaviť rast niektorých baktérií a napodiv aj jej zárodky. Avšak nezabúdajte nato, že cibuľa je najlepšia len čerstvá, pretože po dobu státia 24 hodín, stráca svoje vitamíny a navyše sa stáva aj toxickou zeleninou. Veľmi priaznivo pôsobí aj na obličky a močový mechúr. Cibuľa je veľmi dobrým pomocníkov aj kvôli tomu, lebo znižuje krvný tlak, má priaznivé účinky aj na zápchu a plynatosť a okrem toho znižuje riziko tvorby nádoru prostaty.  Cibuľa je veľmi dobrá aj pre alergikov a astmatikov, pretože zmierňuje astmatický záchvat.

Cesnak

Je zelenina, ktorú prezívame aj prírodným antibiotikom, ale len v tom prípade, že ho musíme užívať správne. Už v minulosti cesnak používali ako liek proti rôznym ochoreniam, napríklad pri žalúdočných problémoch, problémoch infekcie až po impotenciu. Najnovšie štúdie však hovoria, že cesnak má veľmi významnú úlohu pri prevencii rakoviny a srdcovými ochoreniami. Cesnak obsahuje dve také najzákladnejšie zložky, ktoré pomáhajú životu človeka. Tieto zložky sa volajú aminokyselina s názvom alicín a enzým s názvom alináza. Alicín, je prchavá látka, ktorá pôsobí ako antibiotikum, prirovnáva sa k penicilínu, pretože je až taká silná. Okrem toho, že je cesnak prírodným antibiotikom, pri tehotenstve veľmi dobre pôsobí, nakoľko, znižuje riziko ochorenia ciev placenty.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je