Firiem, ktoré sa zaoberajú dodávkou a montážou brán do priemyselných objektov, je dnes naozaj dosť. Ako si vybrať tú správnu, keď ich ponuky sa na prvý pohľad líšia minimálne?

Neuspokojte sa “len” s kvalitným výrobkom a montážou

Všetky priemyselné garážové brány sa dnes vyrábajú tak, aby sa dokonale prispôsobili rozmerom príslušného stavebného otvoru. Podľa možností objektu či vašich preferencií sa môžete rozhodnúť pre bránu sekcionálnu, rolovaciu alebo krídlovú. O ich prednostiach a vhodnosti pre váš objekt by vás mal informovať dodávateľ. Napríklad sekcionálne brány sú výborným riešením pre veľké plochy a vysokú frekvenciu otvárania. Vzhľadom na spôsob konštrukcie umožňujú maximálne využitie stavebného otvoru, ale aj priestoru pred a za bránou. Zároveň sú veľmi odolné voči záťaži, majú výborné izolačné vlastnosti a poskytujú možnosť inštalovať do plochy brány aj vstupné dvere. Väčšina dodávateľov ponúka sekcionálne brány v kvalite európskeho štandardu s rôznymi typmi ovládania, s výberom množstva farebných odtieňov a aj s možnosťou plastového presklenia.

Cena

Aj v prípade priemyselných brán býva cena dôležitým faktorom a dodávatelia tomu často prispôsobujú svoju ponuku. Stáva sa však, že v záujme čo najlákavejšieho rozpočtu “zabudnú” doň zahrnúť všetky položky, o ktoré sa konečná cena zákazky neskôr navýši. Preto sa pri komunikácii s vybraným dodávateľom ubezpečte, že cenová ponuka, ktorú pre vás vypracoval, obsahuje naozaj všetky úkony, ktoré ovplyvňujú tvorbu ceny.

Poradenstvo a servis

Základné informácie o priemyselných bránach – príslušných materiáloch, spôsoboch zdvihu, vyhotovenia či ovládania – sú voľne dostupné. Dobrý dodávateľ vám však v rámci svojich služieb zabezpečí aj odborné poradenstvo a stavebnú pripravenosť v cene projektu. Zároveň by mal poskytovať kvalitný a rýchly servis, a to nielen v rámci záručnej lehoty. To okrem iného znamená, že pri hľadaní dodávateľa priemyselnej brány by ste mali určite zohľadniť aj dĺžku jeho pôsobenia na trhu, počet doterajších zákazníkov a tiež ich autentické skúsenosti so službami vybranej firmy.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále