Nikto sa nechce vo svojom príbytku cítiť stiesnene. No niekedy sa tomu nedá vyhnúť. A sú to práve spálne, v ktorých sme limitovaní priestorom. Teda v prípade, že nebývate v kráľovskom paláci či rumunskom parlamente. Pohrať sa s priestorom môžete aj bez toho, aby ste vyburáli priečky a stavali nové. Stačí sa trochu ponaťahovať s optikou, využiť priestor na maximum a mať tam iba to, čo naozaj potrebujete. Aj preto bude lepšie, keď obývacie steny ostanú v obývačke a nebudú vám zaberať miesto v spálni.

Dajte si vyrobiť nábytok na mieru

Rozmýšľate nad tým, či sa vám posteľ s rozmermi 180×200 vôbec zmestí do spálne? A ak áno, tak okolo nej len sotva prejdete? Vtedy je najlepšie nechať si vyrobiť nábytok presne na mieru, napríklad si nechajte vyrobiť posteľ s rozmermi 160×200 cm, ktorá vám ušetrí výrazne viac priestoru. Ale neostávajte iba pri posteli – nočné stolíky, skrinky či skrine – ak ich máte vyrobené presne na mieru a sú prispôsobené rozmerom vašej spálne, získate extra priestor navyše.

Používajte priestor efektívne

Základom je využívať priestor efektívne. Začnite tým, že sa zbavíte všetkého, čo do spálne nepatrí – obývacia stena, detská posteľ či stolík pod televízor. Pokračujte tým, že začnete využívať priestor efektívne. Ak nechcete v spálni obrovskú skriňu s mosadzným nábytkovým kovaním, po obvode miestnosti si približne 70 cm pod stropom namontuje jednoduché police. Na ne si dajte pekné kartónové krabice, a takto získate efektívny úložný priestor. To isté platí aj o posteli – snažte sa o to, aby mala perinák, v ktorom budete môcť skladovať sezónne veci a oblečenie.

Tapety a zrkadlá vám pomôžu

Ak chcete opticky zväčšiť miestnosť, veľmi dobre poslúžia tapety – pásikavá tapeta na stene ku ktorej smeruje čelo postele dodá spálni dostatočnú hĺbku. Okrem toho môžete využiť aj silu zrkadiel, ktoré miestnosť presvetlia a zároveň opticky zväčšia. Ak sa cítite vo vašej spálni stiesnene, skúste použiť niektoré z týchto trikov.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny