Ste na dovolenke s priateľmi, rodinou alebo trávite spoločný čas doma, ale neviete čo robiť? Aby ste sa zabavili, nemusíte sledovať televíziu. Existuje kopec aktivít, s ktorými vám čas rýchlo ubehne. S dobrou partiou si s istotou užijete každú jednu z nich.

Stará dobrá klasika – spoločenské hry

Je jedno koľko máte rokov a s kým voľný čas trávite. Spoločenské hry bezpochyby vždy pomôžu zabiť nudu. So starými klasikami ako je Človeče, nehnevaj sa alebo Meno, mesto, zviera, vec nič nepokazíte. Rovnako si to užijú deti aj dospelí. Ak máte kreatívneho ducha, kľudne si vymyslíte vlastnú hru. Inšpirovať vás môžu predmety, hoci i situácie naokolo.

Nemusíte sa však držať starých hier, dnes existuje množstvo ďalších. Na výber máte z vedomostných, hádacích, logických hier a mnoho ďalších. Každý si nájde to, čo mu najviac sadne. Navyše zakúpiť si viete aj cestovné verzie niektorých hier. Ide teda o zmenšenú verziu danej hry alebo je prispôsobená na hru bez hracích figúrok.

Potešenie pre uši

Neexistuje snáď nikto, kto by nemal rád hudbu. Počúvame ju denodenne, či už v aute po ceste do práce alebo doma pri varení. Vie nám spríjemniť bežné činnosti, tak prečo ju nevyužiť aj pri zábave s blízkymi? Nemusí byť vo forme populárnych skladieb, ktoré prehrávate z mobilu. Sami môžete na nejaký hudobný nástroj zahrať alebo jednoducho len spoločne spievať.

Jedným z obľúbených nástrojov je ústna harmonika. Hranie na nej nie je nijako zložité a svojou veľkosťou je ideálna aj na cesty. Aj keby ste na nej nevedeli hrať, s priateľmi sa určite dobre nasmejete. Ak ste hudobne zdatnejší, siahnuť môžete po ukulele. Taktiež nezaberie priveľa miesta a môžete ho so sebou vziať kdekoľvek.

Pečenie je zábava

Nemusíte byť žiaden cukrár či pekár na to, aby ste si niečo chutné upiekli. Možno sa viac zabavia tí, ktorí nikdy nepiekli, ale užijú si to aj skúsenejší. Piecť môžete so svojimi deťmi, priateľmi, jednoducho s kýmkoľvek. Tí, čo ovládajú základy pečenia, sa môžu pustiť do komplikovanejších receptov. Alebo môžete vyskúšať rôzne techniky zdobenia. Poprípade, ak máte odvahu, vymyslite si vlastný recept podľa vlastných chutí. Na konci môžete zostať milo prekvapení.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred