Pokiaľ radi cvičíte a staráte sa o svoju kondíciu, ale nemáte čas nikam chodiť, zriadiť si domácu posilňovňu je veľmi dobrý nápad. Strojov na domáce cvičenie je však veľké množstvo a vybrať si zo širokej ponuky je takmer nemožné.

Aké stroje na cvičenie by vo vašej posilňovni rozhodne nemali chýbať a ktoré kúpiť ako prvé závisí hlavne od vašich cieľov. Ak však neviete odkiaľ začať, prinášame tip na 3 zariadenia, ktoré tvoria základ každej dobrej posilňovne a na začiatok úplne postačia.

  1. Stroj na cvičenie kardia

Pokiaľ radi začínate cvičenie kardiocvičením, a teda radi si rozpumpujete pred riadnym cvičením srdce, prvou základnou vecou vašej telocvične musí byť stroj na cvičenie, ktorý vám toto zabezpečí. Či už zvolíte stepper, ergometer, bežiaci pás alebo iného dômyselného pomocníka na cvičenie, je už na vás. Každý stroj má niečo do seba, ale každý je v niečom odlišný, preto by bolo vhodné si ich vyskúšať a vybrať ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

  1. Nastaviteľná lavička

Lavičky na cvičenie majú množstvo možností použitia a pre každú posilňovňu, či už domácu alebo verejnú, sú akýmsi nenahraditeľným základom. Pokiaľ je lavička nastaviteľná dokáže poskytnúť ešte oveľa viac možností na precvičovanie svalstva.  Okrem zhybov či dvíhania vzpieračskej činky dokážete na lavici vykonávať viac cvikov ako na hociktorom inom nástroji.

  1. Jednoručky alebo kettlebell

Jednoručky dokážu nielen poslúžiť na posilňovanie horných končatín alebo prsných či brušných svalov, ale pri cvičení nôh vo výpadoch ich môžete použiť ako záťaž navyše. Ich využitie je obrovské, a preto by ste mali nejaké určite do svojej posilňovne zadovážiť. Navyše ich hmotnosť je voliteľná, takže dokonale poslúžia aj začiatočníkom.

Kettlebell je činka v tvare zvona s trojuholníkovou rukoväťou. Oproti jednoručkám má pohodlnejší úchop a je možné ju využívať pri veľkom množstve jednoručných aj obojručných cvičení. Aspoň jeden kus v posilňovni sa vždy využije.

Základom úspechu je nielen dobrá posilňovňa, ale hlavne pravidelný tréning. Preto je vhodné posilňovňu raz za čas obohatiť o ďalší stroj, ktorý vám umožní precvičovať svalstvo novým spôsobom.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je