Zistite spolu s nami, ktorý špecializovaný eshop sa venuje predaju chemických látok, pre koho je jeho sortiment určený a ktoré chemikálie v ňom vynikajú.

Eshop určený pre profesionálov

Jedným z popredných dodávateľov chemikálií pre vedecké, výskumné a iné profesonálne účely a to tak na území Slovenskej, ako aj Českej republiky je internetový obchod Alchimica. So špecifickými požiadavkami sa naň môžu obrátiť pracovníci zdravotníckych zariadení, štátnych aj súkromných laboratórií, výskumných ústavov či dohľadových orgánov štátnej správy. Jeho sortiment oceňujú taktiež výskumné oddelenia uznávaných univerzít a orgány, ako napríklad Akadémia vied ČR. Tajomstvo úspechu tohto eshopu spočíva v prehľadne zoradenej databáze produktov, profesionálnom prístupe k zákazníkom a skúsenostiach s distribúciou čistých chemikálií, farmaceutických a ďalších látok.

Ceny, balenia a využitie konkrétnych chemikálií

Databáza tohto internetového obchodu pozostáva z viac než 60 tisíc chemikálií, ktoré si nájdu využitie v rôznych profesionálnych oblastiach. Kým niektoré z nich slúžia pre potreby vedeckého výskumu, ďalšie využívajú pri svojej práci farmaceuti, lekári či veterinári. Príkladom je levamisol hydrochloride ponúkaný v baleniach s hmotnosťou 5, 10 prípadne 25 gramov. Cena každého balenia závisí samozrejme od jeho váhy, všetky však pochádzajú od známej britskej spoločnosti Glentham Life Sciences. Vzhľadom na účinky levamisolu v boji proti hlístovcom neprekvapí, že je jednou z popredných látok pre odčervenie, či sa už týka prasiat, psov alebo iných domácich zvierat.

Zatiaľčo väčšina ponúkaných chemikálií je dostupná v menších baleniach, iné disponujú vzhľadom k svojej aplikácii v praxi väčším objemom. Spomenúť možno látky používané pri čistení laboratórneho skla a pomôcok, keďže každodenná práca vykonávaná v laboratóriu si vyžaduje značné množstvo vybavenia. Jednotlivé pomôcky musia byť navyše detailne vyčistené a v ideálnom prípade sa použitie podobného produktu nespája so zanechávaním zvyškov, ktoré by bolo potrebné dodatočne vyčistiť.  Práve tu vstupuje do hry deconex 11 universal, ktorého 5 – litrový objem je pre pravidelné použitie v laboratóriu ako stvorený.  Za jeho výrobu je zodpovedná firma PanReach AppliChem a ako (nielen) čistiaci prostriedok sa predáva za približne 220 eur.

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú