Tešíte sa na bábätko, ktorá má čo nevidieť prísť na svet? S blížiacim sa termínom pôrodu možno ale začínate trošku panikáriť, či ste stihli zaobstarať všetko, čo budete pri starostlivosti o nového člena rodiny potrebovať. Pripomeňte si, čo všetko patrí do základnej výbavičky pre bábätko. Na zozname nesmie chýbať kočík, ale tiež dojčenské oblečenie alebo vlhčené vreckovky.

Včasná príprava vám uľahčí návrat z pôrodnice

Príchod vytúženého bábätka vám často obráti svet hore nohami a dokonale sa naňho pripraviť je takmer nemožné. Základná príprava je ale na mieste a môže vám značne uľahčiť prvé týždne po návrate z pôrodnice, keď sa zžívate s novým členom rodiny. Čo by ste nemali zabudnúť zaobstarať ešte pred tým, než sa bábätko narodí?

Dojčenské oblečenie bábätko príliš dlho neunosí

Novo narodené bábätko vám prvé týždne svojho života porastie doslova pred očami. Preto sa nevyplatí investovať do drahého setu oblečenia a radšej kúpte univerzálnu sadu bodyčiek a dupačiek. V budúcnosti ju buď ešte radi využijete, alebo darujete inej nastávajúcej mamičke. Pri výbere ostatného dojčenského oblečenia sa riaďte ročným obdobím – potrebovať budete niekoľko párov ponožiek, mikiny, tepláčiky a tiež čapičky.

Plienky nekupujte do zásoby

Do pôrodnice si so sebou zoberte jedno až dve balenia jednorazových plienok určených pre bábätká od 2 do 5 kg, prípadne niekoľko kusov plien látkových. Robiť si väčšie zásoby sa väčšinou nevypláca – bábätku nemusí konkrétny druh vyhovovať a môže mu spôsobiť nepríjemnú vyrážku alebo dokonca ekzém.

Základné pomôcky pre detskú hygienu

Každá mamička by mala mať po ruke niekoľko balení vlhčených vreckoviek, ktoré využije ako k utieraniu zadočka, tak vonku na prechádzke. Z kozmetiky sa vám bude hodiť obligátny krém na zapareniny, ktorým sa nevyhne snáď žiadne bábätko. K pravidelnému večernému kúpaniu si môžete zaobstarať vaničku, ale bohato vám postačí kúpacia podložka do klasickej vane.

Praktický kočík 3v1 vám ušetrí peniaze aj starosti

V priebehu troch rokov väčšinou vystriedate tri typy kočíkov – kočíkhlbokou korbičkou, športový kočík a nakoniec golfový kočík. Veľké starosti ale aj výdaje si môžete ušetriť kúpením kočíka 3v1, ktorý s dieťaťom doslova porastie. Vďaka odnímateľnej a polohovateľnej korbičke totiž získate kočík s hlbokou korbičkou, športový kočík aj autosedačku.

Prebaľovanie si uľahčite

Ak si niečoho v prvých niekoľkých mesiacoch po narodení bábätka užijete naozaj dosýta bude to prebaľovanie. Uľahčite si ho tým, že si kúpite praktický prebaľovací pult, ktorý vám poskytne dostatok miesta nielen pre bábätko, ale aj plienky, vlhčené vreckovky alebo krém na zadoček, aby ste všetko potrebné mali šikovne po ruke.

Myslite tiež na seba

Nielen vaše bábätko, ale aj vy budete prvých niekoľko týždňov po pôrode potrebovať extra starostlivosť. Zžívanie sa s novým členom rodiny vám spríjemní dojčiace oblečenie, pretože, verte tomu alebo nie, novo narodené bábätko bude kojenie vyžadovať takmer neustále. Praktickou záležitosťou sú predovšetkým dojčiace tričká, vďaka ktorým budete pripravená kojiť, kedykoľvek si váš potomok povie. Chýbať by vám v skrini nemali tiež kvalitné a pohodlné podprsenky, popôrodné nohavičky a menštruačné vložky. Nezabúdajte, že tzv. očistky trvajú 4—5 týždňov a môžu byť silnejšie než bežná menštruácia.

Ušetrite si zbytočné starosti a pripravte sa na príchod bábätka včas. Po návrate z pôrodnice budete vďačná, že ste všetko zariadili s dostatočným predstihom a môžete sa naplno venovať svojmu uzlíčku šťastia. Ak si neviete rady s výberom kočíka, ktorý predstavuje jednu z najväčších investícií na vašom zozname, inšpirujte sa na Heureka.sk. na jednom mieste tu nájdete širokú ponuku kočíkov, ktoré medzi sebou jednoducho porovnáte z hľadiska parametrov aj ceny. S výberom vám tiež pomôžu recenzie a hodnotenia overených používateľ, ktorí majú s výrobkom osobné skúsenosti. Českí zákazníci sa môžu pozrieť na kočárky na Heureka.cz, kde nájdu rovnaké informácie.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred