Už na úvod treba podotknúť, že je rozdiel medzi výberom pneumatík a výberom tých správnych pneumatík. Prvá vec, ktorú musíte určiť pri výbere spoľahlivých pneu je veľkosť pneumatiky, resp. priemer, ktorý potrebujete. Pneumatiky sa dodávajú vo všetkých rôznych priemeroch, od 13 palcov až po 22 palcov. Ako však zistíte, akú veľkosť potrebuje vaše vozidlo? Jedným zo spôsobov, ako nájsť vhodný priemer pneumatiky, je kontrola informačného štítku na vnútornej strane dverí vodiča. Môžete tiež skontrolovať aktuálne pneumatiky, prípadne bližšie informácie uvedené v technickom preukaze.

Typ správnych pneumatík je základ, ktorý musíte poznať!

Akonáhle ste zistili, akú veľkosť pneumatík potrebujete, je čas zistiť, aký typ pneumatík potrebujete. V dnešnom článku sa zameriavame práve na letné pneumatiky, ktoré máte už možno prezuté, prípadne sa rozhodujete, ktoré budú pre vás tie najlepšie. Letné pneumatiky poskytujú vynikajúcu trakciu na mokrej vozovke, takže sú ideálne rovnako ako aj pri extrémnych horúčavách, tak aj počas silných letných búrok. Ich mäkká guma však stvrdne, keď teplota klesne pod bod mrazu, čo znemožňuje jazdu v zime, na čo by nemal zabúdať žiadny vodič!

Aké pneumatiky sú vhodné pre mňa?

Ďalej je pri výbere letných pneu potrebné zvážiť špecifické vlastnosti rôznych druhov pneumatík ako je cena, vzhľad, značka atď. Inými slovami, táto časť zahŕňa výber perfektnej pneumatiky z výberu dobrých pneumatík! K tomu, aby ste sa rozhodli správne, vám pomôžu testy pneumatík, ktoré sú nielen dôveryhodné, no na základe ich vlastností sa môžete dozvedieť to, či sú hlučné, ako ovplyvňujú spotrebu paliva či mieru opotrebenia pri prevádzke. Spoľahlivé najlacnejšie pneumatiky na leto by vám mali dokonale slúžiť už od prvého momentu. Pamätajte, že výrobca je v tomto prípade alfou a omegou, keďže najjednoduchšie je zistiť si referencie od klientov, ktorí majú s danou značkou skúsenosti.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na