Smartfóny sú neodlúčiteľnou súčasťou našich životov. Roky dozadu kvalitný smartfón bol výsadou len tých majetnejších, ale časy menia. Dnes nie je ničím nezvyčajným keď aj mladí a menej majetní ľudia prídu s kvalitným zariadením a plnohodnotne ho využívajú na prácu či zábavu. Dôvodov je viacero, technológie sa stávajú čoraz dostupnejšími a doteraz neznámy výrobcovia sa tlačia dopredu.

Ceny smartfónov vo všeobecnosti klesajú

Niekoľko rokov dozadu, ak sme chceli zostať trendy, tak sme museli smartfóny meniť viac menej raz ročne. Dnes je situácia iná. Totiž, výkon zariadení a kvalita prevedenia sa posúva míľovými krokmi dopredu a zároveň ich dostupnosť je stále lepšia. Napríklad, už dnes nie je ničím výnimočným keď nakupujeme mobily online, zároveň cenovo konkurencia ich tlačí nižšie. Dnes, mnoho alternatívnych výrobcov ponúka telefóny oveľa lacnejšie ako konkurencia, dobrým príkladom je telefón Xiaomi Mi 9, ktorý patrí medzi najdostupnejšie vlajkové lode na trhu. Jedná sa totiž o telefón, ktorý cenovo „líže“ vyššiu strednú triedu, ale poskytuje ten najlepší hardware na trhu.

Mnoho výrobcov smartónov totiž mení svoj biznis plán, a je to vidieť aj v praxi. Snažia sa zákazníkom priniesť nové technológie pri zachovaní cenovej dostupnosti. Tiež nie je žiadnou výnimkou ak poskytujú dodatočné služby v podobe softwarovej podoby, ktorá je stále vítanejšia zákazníkmi, kvalitný servis či poradenstvo.

V každom prípade trend dostupnejších smartfónov je tu s nami už niekoľko posledných rokov, a vyzerá to tak, že tento smer bude pokračovať najbližšie obdobie. My, ako zákazníci, budeme z toho naďalej ťažiť.

Zdroj: TS

 

Facebook Comments

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.