Hoci domáce gazdinky nedajú dopustiť na tradičný zmeták, handru a vedro s vodou, profesionálne upratovacie čaty uprednostňujú mechanických pomocníkov v podobe zametacích strojov. Upratovanie sa zrazu stáva zábavnejšie a fyzicky menej náročné. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať zametacie stroje, aby vás pri práci nesklamali.

Zametacie stroje by mali naplniť vaše očakávania po všetkých stránkach – výkonom, obsluhou, cenou a ďalšími parametrami.

Benzínový či batériový pohon?

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, či siahnuť po benzínovom či batériovom pohonu. Určite by sme mali podotknúť, že výkonnosť prístroja pohon nijako neovplyvňuje. Zariadenia, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu, sú z hľadiska výkonu takmer porovnateľné, a to bez ohľadu na typ pohonu. Benzínový pohon nachádza využitie výhradne v exteriéri, lebo v uzatvorených priestoroch by obsluha zbytočne dýchala výfukové plyny, čo by nebolo pozitívne pre jej zdravie. Kým batériový pohon sa uplatní ako v interiéri, tak aj exteriéri. Ale pozor, tu je potrebné myslieť na dobíjanie a životnosť batérie.

Chodiaca či sediaca obsluha?

Ďalším rozhodujúcim faktorom je spôsob obsluhy, s ktorým súvisí aj komfort pri práci. V menších priestoroch sa hodia zametacie stroje s chodiacou obsluhou, ktoré si hravo poradia s nečistotami na akomkoľvek povrchu. Pohodlnejším variantom sú zametacie stroje so sediacou obsluhou, s ktorými môžete pracovať deň čo deň niekoľko hodín v kuse, bez toho aby došlo k preťaženiu.

V tejto oblasti pôsobí spoločnosť TCS Slovenská republika, s.r.o., ktorá distribuuje zametacie stroje od svetovo preslávenéj značky TENNANT. V jej portfóliu vedľa zametacích modelov nájdete aj umývacie stroje, priemyselné vysávače, komunálne stroje a ďalšie. S cenami aj kvalitou strojov budete nadmieru spokojní.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.