Viete si predstaviť, že by ste toaletný papier nepoužívali? Možno si to väčšina z nás ani neuvedomuje, no k produkcií kilogramu toaletného papiera sa spotrebuje okolo tristo litrov vody, takmer tri kilogramy dreva, viac ako jeden kilogram uhličitanu vápenatého, chlór a síra. K našej planéte by sme sa mali správať ekologicky, a teda šetrnejšie. Jedným z riešení, ako nahradiť a úplne vylúčiť toaletný papier je bidet. Ide o ekologického pomocníka pri intímnej hygiene, ktorý nám pomáha redukovať spotrebu toaletného papiera a vo veľkej miere zmenšiť spotrebu vody. K čomu sa bidet používa a pre koho je primárne určený?

Praktický pomocník modernej doby

Bidety sú ekologické nevyhnutnosti dnešnej doby, ktoré sú využívané predovšetkým v moderných toaletách. Sú nenáročné na priestor, údržbu, ba dokonca i cena je prijateľná. Očista vodou po vykonaní malej či veľkej potreby je jemnejšia a dôkladnejšia ako pri použití toaletného papieru, vďaka čomu môžeme predísť nepríjemných infekciám. Bidetové spršky sú vhodné pre seniorov, tehotné ženy, deti i ľudí so zdravotným postihnutím. Akú sú ďalšie benefity použitia bidetov?

  • Komfortná a dôkladná hygiena,
  • Výrazná pomoc pre hendikepovaných ľudí,
  • Jednoduchá inštalácia,
  • Priestorová nenáročnosť,
  • Ekologickosť,
  • Primeraná cena.

Ako sa bidet používa?

Ak sa obávate, že použitie bidetu je náročné či zdĺhavé, vaše obavy môžu ísť bokom. Bidetové sprchové hlavice odvádzajú vodu, ktorej teplotu i tlak si môžete zvoliť vy, a to na základe individuálnych preferencií. Stačí, ak stlačíte príslušné tlačidlo na hlavici a bidet môžete okamžite použiť. Dokonca, vo vysokej miere je používaný nielen ako pomocník pri osobnej hygiene, ale tiež údržbe toalety, keďže umožňuje dôkladne vyčistiť toaletu aj na miestach, ktoré sú ťažko prístupné.

 

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je