Väčšina územia vo Vysokých Tatrách si dodnes zachovala ráz klimatických kúpeľov. Cena za nehnuteľnosť alebo stavebné pozemky v tejto oblasti dlhodobo rastie a existujú oprávnené predpoklady, že tento trend sa udrží aj v nasledujúcich desaťročiach, ba dokonca bude akcelerovať.

Preto investície do pozemkov v danej lokalite hodnotíme ako najvýnosnejšie a najbezpečnejšie. Pozemky na predaj na území Tatier si viete pozrieť na stránke reality tatry, kde vám radi pomôžu nájsť pozemok, či nehnuteľnosť presne podľa vašich predstáv.

Udržať krehkú rovnováhu medzi prírodou a osídlenou aglomeráciou je v životnom záujme tak Tatrancov ako aj návštevníkov Vysokých Tatier. Dôležité pri tom bude dobudovať infraštruktúru podhorských oblastí a situovať ju do nižších polôh tak, aby oblasť národného parku čo najviac využívala svoju hlavnú devízu – divokú prírodu. Inšpirovať sa možno susedným Poľskom, ktorí dokázali skĺbiť horskú architektúru so živým turistickým ruchom, kvalitnými službami a atraktívnymi prírodnými scenériami.

Na slovenskej strane tatier sú v tejto oblasti ešte značné rezervy. Život v Tatrách sa pritom vyznačuje menej stresujúcim tempom, užšími ľudskými väzbami, kvalitným životným prostredím a perspektívou vychovávať nasledujúce generácie v súlade s hodnotovým systémov prispôsobený environmentálnym požiadavkám. Pri tom rastie dopyt po ekologickom štýle, energeticky pasívnych obydliach a zdravých potravinách vypestovaných udržateľným spôsobom. Za týmto účelom už dnes vznikajú rôzne ekodomy, v ktorých sú ľudia ochotní priplatiť si za zdravý životný štýl.

Život v blízkosti hôr a teda obklopovanie sa prírodou znamená, že vaše duševné a fyzické zdravie sa zvyšuje. Vôňa čerstvého, čistého vzduchu, zvuk cvrlikania vtákov a prekrásne výhľady, pozorovanie zvierat sú len niektoré z dôvodov, prečo ľudia vyhľadávajú pozemky na predaj v tichých prírodných lokalitách.

Štúdia zistila, že ľudia žijúci v zelenších oblastiach majú pri boji proti rakovine 13% nižšiu mieru úmrtia, 30% zníženie prípadov depresie a 34% nižšiu mieru úmrtnosti na choroby dýchacích ciest.

Rovnako štúdium po štúdii ukazuje, že u tých, ktorí žijú bližšie k prírode, je oveľa pravdepodobnejšie, že majú pravidelný pohyb, ktorý potrebujú, aby zostali zdraví a aktívni. Pôvab okolia vás doslova prosí, aby ste vyšli von a poprechádzali sa po okolí. Vďaka tejto zvýšenej aktivite sa budete cítiť skvele a je tiež preukázané, že ľudia, ktorí žijú v zelenších oblastiach, žijú dlhšie ako tí, ktorí žijú v mestách.

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je