Práca v realitách je predovšetkým prácou v tvrdom konkurenčnom prostredí. Zdravé konkurenčné prostredie je dobrým hnacím motorom k dosahovaniu obchodných cieľov. Praktiky mnohých klientov a realitných “kolegov” môžu byť často na hranici etiky a tak si ako nováčik dávajte pozor na príliš veľkú dôverčivosť a všetky získané informácie si overte. Ďalšou častou chybou začínajúcich maklérov je podpísanie spolupráce s neserióznou realitnou kanceláriou, kde vám na začiatku sľúbia rýchle vrátenie vašich vstupných investícií, prípadne know-how ako ich dosiahnuť.

Žiadny tajný návod na dosahovanie rýchlych ziskov neexistuje. Za všetkým stojí usilovná práca a neustále vzdelávanie. Ak sa nechcete vrhnúť do realitného biznisu na začiatok sami, čo je určite rozumné, začnite spoluprácu s overenou a spoľahlivou realitnou kanceláriou, kde dostanete priestor na budovanie praxe. Mnoho realitných nováčikov očakáva veľké zárobky po pár týždňoch práce. Chyby v biznise sú väčšinou veľmi drahé chyby a čím väčší biznis, tým väčšia cena za omyl. Ako začínajúci realitný maklér budete robiť chyby, z ktorých sa treba poučiť a v budúcnosti ich neopakovať.

Práve preto sa na začiatku nevyhýbajte ani malým obchodom. Aj sprostredkovanie prenájmu malého bytu vám dá veľa skúseností, ako napríklad komunikácia s majiteľom, správne uzavretie zmluvy, ktoré v budúcnosti využijete pri väčších obchodoch. Práca realitného makléra chce len správnu dávku odhodlania a pokory, ktoré vám pomôžu dosiahnuť stanovené ciele.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred