Ak uvažujete o kúpe vírivky, pravdepodobne rozmýšľate ako to ovplyvní váš účet za elektrinu. Takéto obavy sú pochopiteľné. Celkové náklady na vírivku závisia od jej veľkosti, kvality, dizajnu, konštrukčného systému , tepelno izolačných kvalít, umiestnenia a od množstva energie, ktorú zariadenie využíva. V posledných rokoch sa energetická náročnosť týchto zariadení omnoho zmenšila a preto je zmena v mesačnom vyúčtovaní za elektrinu pravdepodobne oveľa menšia, než sa obávate.

Všeobecne platí čím kvalitnejšie vírivky, tým menšie náklady na užívanie a údržbu a dlhšia životnosť. Pri kvalitných produktoch neustále znižovaie a zvyšovanie teploty vody zvyšuje mesačný účet za elektrinu viac ako udržiavanie vody na konštantnej vysokej teplote. Opätovné ohrievanie vody od nuly pri každom zapnutí je drahšie. Aj keď vírivku používate iba raz za týždeň, mali by ste ju nechať stále v prevádzkea teplotu vody nemeniť .

V prípade dovoleniek sa môžete rozhodnúť znížiť teplotu, ale inak ju nechajte v prevádzke ako zvyčajne. Výmena vody je súčasťou bežnej údržby. Počítajte s tým, že takáto výmena bude potrebná trikrát až štyrikrát ročne. Prevádzka väčších ale kvalitných víriviek je len o niečo drahšia, keďže je tu viac vody na zahrievanie. Opäť to však nebude dramatické, pokiaľ vlastníte energeticky efektívnu vírivku. Úspora energie spočíva do istej miery v rukách majiteľov týchto zariadení. Dodržiavaním všetkých pokynov výrobcu môžete udržiavať svoje náklady na energiu rozumné.

Aby ste maximalizovali energetickú efektívnosť, nechajte svoje zariadenie v chode pri konštantnej teplote a pravidelne čistite filtre. Šesťdesiat percent tepla sa stráca hornou časťou vírivky. Ak zariadenie nepoužívate, zakryte ho dobre priliehajúcim vysoko kvalitným izolačným krytom, ktorý pomôže udržať teplo.

Milujete plávanie? Skvelá možnosť ako si doma zaplávať je bazén s protiprúdom na celoročné využitie. Ak si želáte vo svojej domácnosti využiť všetky možnosti domáceho spa, možno rozmýšľate aj nad kúpou sauny. S vašou predstavou o dokonalom saunovaní vám pomôžu sauny na mieru. Už vám nič nebude brániť relaxovať kedykoľvek počas celého roka. Ak už sa rozhodnete pre akýkoľvek produkt, majte na pamäti hlavne jeho kvalitu a zabezpečený servis.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je