Hľadáte univerzálne stavebné stroje? Niečo, čo využijete na širšie spektrum prác? Potom určite zvážte rýpadlo – nakladač CAT. Môžete si ho kúpiť aj požičať. Rozhodnutie je na vás. Záleží od toho, pre aký rozsah prác ho hodláte využiť. Pretože možnosti sú naozaj pestré.

Rýpadlo nakladač CAT – na čo je vhodný?

Nevyužijete ich len na stavebné účely, ale aj v iných odvetviach. Najčastejšie v prípade, keď nie sú zemné práce veľmi rozsiahle, kedy vám postačí tento jeden stroj. Nahradí rýpadlo, nakladač, dozér, grader, valec či žeriav. Rýpadlonakladač je vhodný predovšetkým na:

  • Prípravu terénu (odpratanie povrchovej vrstvy zeminy, odstránenie krovia),
  • rozhŕňanie, premiestňovanie a povrchová úprava zeminy a stavebného materiálu na kratšie vzdialenosti,
  • prípravné práce na stavenisku (zarovnávanie terénu, zriaďovanie a údržba prístupových komunikácií a kanálov, presuny štrku),
  • nakladanie vozidiel,
  • odstraňovanie sutín,
  • ale i odhŕňanie snehu.

Rýpadlo nakladač CAT – v čom je výnimočný?

Univerzálne rýpadlo-nakladače CAT disponujú pohonom všetkých kolies. Tieto stroje sú vybavené robustnou konštrukciou zdvihových ramien nakladacej lopaty. Vďaka nej dokáže rýpadlo-nakladač vyvinúť veľké vylamovacie sily. Okrem toho má podkop s teleskopickou násadou, uložený posuvne.

Aké si môžete vybrať?

Či už si chcete stroj kúpiť, alebo vám postačí požičaj, v pobočkách Zeppelin máte obe tieto možnosti. Plus ako bonus – staviť na použité stroje. Či už sa rozhodnete pre rýpadlo-nakladač, alebo vám postačí menší univerzálny minibager, prípadne hľadáte niečo úplne iné, v Zeppelin sa môžete spoľahnúť na odborníkov, ktorí vás správne nasmerujú.

 

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu