Ak viete, že budúci oslávenec je nadšeným milovníkom adrenalínu, máme pre vás výborný tip na dar, ktorý vašeho kamaráta, známeho či príbuzného zaručene poteší.

Spravte vášmu blízkemu radosť unikátnym zážitkom

V dnešnej dobe sa teší čoraz väčšej popularite darovať k sviatku namiesto klasických, hmotných darčekov radšej zážitok, na ktorý človek len tak skoro nezabudne. Aby však takýto zážitok priniesol obdarovanému vytúženú radosť, musíte najprv dobre poznať jeho záľuby, prípadne nesplnené sny. Pokiaľ daná osoba zdanlivo nepozná strach a vyhľadáva aktivity s poctivou dávkou adrenalínu, vynikajúcou voľbou pre darček sa môže stať jazda na štvorkolke. Štvorkolky sú ideálnym dopravným prostriedkom pre jazdu v teréne, ako aj na profesionálnych okruhoch vytvorených za týmto účelom.

Pre ich použitie pritom úplne postačí vlastniť klasické vodičské oprávnenie pre skupinu B a v prípade menších štvorkoliek s objemom motora pod 50 cm3 si jazdu môžu vyskúšať už osoby od 15 rokov. Dbá sa pritom taktiež na bezpečnosť, keďže každá štvorkolka si vyžaduje použitie ochrannej prilby a odporúča sa tiež aj kukla či rukavice pre pohodlnejšie ovládanie štvorkolky a tým pádom príjemnejšiu jazdu.

Štvorkolky pre náročných

Za účelom absolvovania takejto jazdy môžete buď osloviť prevádzkovateľa konkrétneho profesionálneho okruhu pre jazdu na štvorkolke, alebo kontaktovať požičovňu týchto strojov. Viacerí predajcovia pritom ponúkajú možnosť absolvovanie skúšobnej, respektíve ukážkovej jazdy. Pokiaľ sa osobe, ktorá si túto jazdu skúša, zážitok zapáči, môže si samozrejme následne štvorkolku aj zakúpiť.

Na výber pritom máte rôzne druhy štvorkoliek, pričom za účelom zážitku sú odporúčané predovšetkým športové štvorkolky, akou je napríklad kategória Renegade. S ich vybranými modelmi sa dá jazdiť nielen v menej dostupnom teréne, ale aj za zhoršených klimatických podmienok. Túto vlastnosť spĺňajú okrem iného štvorkolky can am, ktoré si dokážu poradiť aj so skutočne náročným terénom  a dosahujú vynikajúci výkon. Vďaka tomu ich ocenia aj ľudia, ktorí si už jazdu na štvorkolke niekedy vychutnali.

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú