Jednorazové rukavice boli už pred epidemiologickou krízou nevyhnutné v mnohých pracovných oblastiach. Rozšírenie koronavírusu sa však zapríčinilo o to, že ich používanie a spotreba sa rapídne zvýšila. Ochranné jednorazové rukavice sa bežne používajú v potravinárskej výrobe, v zdravotníctve, gastronómii a nezaobídu sa bez nich ani tatéri, kozmetičky, kaderníčky či pedikérky.

V momentálnej situácii sa nimi chránia aj bežní ľudia v nákupných centrách, pokiaľ majú kožné problémy a nezniesli by nadmerné používanie antibakteriálneho gélu. Keďže sú určené len na jedno použitie, sú maximálne hygienické a spoľahlivo chránia pred vírusmi a baktériami.

Aké materiály sa používajú na výrobu jednorazových rukavíc?

Na trhu nájdete veľa druhov jednorazových rukavíc – nitrilové, vinylové, gumené, latexové, neoprénové, polyetylénové či polyisoprénové. Existujú rôzne veľkosti, farby a hrúbky materiálu a pre každú prácu sú vhodné iné rukavice. Rozlišujeme sterilné, nesterilné a púdrované a nepúdrované rukavice. Púdrované sa ľahko navliekajú a pri práci sa v nich nepotia ruky. Na absorpciu potu výborne funguje i velúrová úprava.

Latexové a vinylové rukavice

Na ardon.sk nájdete spoľahlivé latexové rukavice, ktoré sú vhodné na manipuláciu s potravinami v súlade s HACCP. Vyznačujú sa pevnosťou, vonkajšia strana môže byť štruktúrovaná a sú odolné voči živočíšnym tukom. Na prácu s potravinami sú vhodné i vinylové rukavice, pretože sú odolné voči presiaknutiu či pretrhnutiu. Môžu sa používať aj v laboratóriách, keďže sa nešmýkajú, perfektne priliehajú na ruku a môžete ľahko manipulovať s drobnými nástrojmi.

Nitrilové rukavice

Pri práci s ostrými predmetmi vám výborne poslúžia nitrilové rukavice, pretože sú odolné voči prepichnutiu, oderu, a teda si ich nemusíte neustále vymieňať za nové. Využívajú sa v chemickom, automobilovom i potravinárskom priemysle a majú pevný úchop v suchých, vlhkých a dokonca mastných podmienkach. Veľa ľudí trpí rôznymi kontaktnými alergiami, z toho dôvodu má ardon.sk v ponuke dermatologicky nezávadné rukavice bez plasticídov, ftalátov či latexových proteínov.

Pokiaľ hľadáte kvalitné jednorazové rukavice, pozrite si ich široký výber na stránke ardon.sk.

 

 

Zdroj obrázka: pixabay.com

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred