Blíži sa leto a určite aj vy začínate premýšľať nad letnou dovolenkou. Chcete si oddýchnuť na nádherných a slnečných plážach? Ponoriť sa do smaragdových vôd, ochutnať slanosť morského vánku a obdivovať nádherný západ slnka? Spoznať historické pamiatky a užiť si prechádzky v úzkych uličkách cez olivové háje? Toto všetko a mnoho iného vám ponúka polostrov Chalkidiki.

Tento polostrov sa nachádza na severovýchodnom polostrove Grécka. Jeho tvar pripomína stopu troch prstov – Kassandra, Sithonia a Thassos.

Kassandra je najzápadnejší cip polostrova  Chalkidiki v blízosti hlavného mesta. Patrí k najobývanejším a najnavštevovanejším polostrovom. Ponúka nezabudnuteľný výhľad západu slnka. Takmer v každom mestečku nájdete vybudované komplexy hotelov, penziónov či apartmánov. Pláže sa môžu pochváliť ocenením Modrá vlajka, ktorú udeľuje každoročne Európska únia (potvrdzuje fyzickú a biologickú čistotu moru aj pláže).

Thassos je jediný polostrov mníchov. To znamená, že je obývaný hlavne mníchmi, ktorí tu udržujú svoje náboženské tradície a zvyky. Toto miesto je povolené najmä mužom. Na ostrove je 20 kláštorov, pričom najznámejší z nich je kláštor Great Lavra. Jeho knižnica má jednu z najbohatších zbierok gréckych rukopisov na svete.

Sithonia Landscape view to Athos mountain

Sithonia je miesto výnimočné krásou, ktoré sa vyznačuje hornatou krajinou, piesočnými plážami s krištáľovo jasnou vodou. Rada ubytovacích možností, od luxusných letovísk po lacnejšie verzie prenájmu apartmánov potešia i toho najnáročnejšieho návštevníka.

Počasie na Chalkidikách je typické pre stredozemné štáty. Priemerná teplota v lete je 30°C a v zimnom období je to len o stupeň menej. Dominantou polostrova sú dlhé pláže olivovníkov. Kopce sú pokryté borovicovými aj píniovými lesmi. Na lúkach rastú rôzne druhy bylín, kvetov a okrem toho môžete na nich vidieť pasúce sa stáda oviec a oslov.

whitewizzard + dpvue  / Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred