Niekto si potrpí na pompézne oslavy, ktoré sú štýlové, jedinečné a hlavne nóbl. Niekomu stačí jednoduchá oslava narodenín, ktorú strávi v kruhu najbližších. Pokiaľ ste sa rozhodli usporiadať oslavu doma, treba si uvedomiť niekoľko dôležitých vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť.

Dostatok jedla aj pitia

Majte doma dostatok jedla aj pitia. Myslite však na to, že jedlá, ktoré pripravíte, by mali vyhovovať každému. Pokiaľ príde na návštevu diabetik, na skvelej a sladkej torte si teda moc nepochutná. Existujú aj sladkosti, ktoré sú určené práve pre diabetikov. Berte teda na neho ohľad a pripravte tortu alebo koláč, ktorý si bude môcť vychutnať aj on.

Dostatok pitia by mal byť základ na každej menšej či väčšej oslave. Vyhnite sa extra sladkým nápojom, ktoré zasýtia, takže vaši hostia už nebudú vládať zjesť chlebíčky, tortu, prípadne slávnostnú večeru.

Dajte si záležať

Pokiaľ neviete s istotou, kto všetko sa u vášho stolu stretne, myslite na to, aby boli vaše jedlá výživné, kaloricky odľahčené a aby bolo všetkého dostatok. Prichystajte napríklad zeleninový šalát, korbáčiky, zdravú misu a koláče. Dobrá oslava môže stroskotať na detailoch, ako je nevhodný spôsob stolovania a zlý zasadací poriadok. Tým nemyslím to, ako jednotlivé pokrmy chystáme za sebou, ale to, ako rozsadíme hostí. Pokiaľ si nemajú navzájom čo povedať, pretože sa napríklad nepoznajú alebo vznikol kedysi medzi nimi konflikt, ktorý si ešte nevysvetlili, mohol by to byť kameň úrazu. Síce je fajn, keď sa ľudia môžu bližšie zoznámiť a spriateliť, no nie vždy je to žiaduce a niekedy aj prakticky nemožné.

Obrázky: kuchyne.dumazahrada.cz, style.hnonline.sk, Monkey Business / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments

You may also like

Stratili ste cestu k partnerovi? Takto sa s ním opäť zblížite

Vo víre denných povinností sa občas stane, že