Šindlerov zoznam

Oskar Schindler je chamtivý  nemecký obchodník, ktorého cieľom je rýchlo zbohatnúť a je mu jedno, akým spôsobom peniaze dosiahne. No aj napriek svojej povahe dokáže nájsť v sebe človeka a zachráni tých, ktorí si to zaslúžia. Ide o skutočný príbeh, v ktorom odvážny Oskar zachráni 1100 Židov pre utrpením v koncentračnom tábore v Osvienčime.

Star Wars

Star Wars (Hviezdne vojny) sú kultové série filmov, ktoré boli natočené medzi rokmi 1977 až 2005 skvelým režisérom Georgom Lucasom. Jednotlivé filmy sú jedinečné najmä vďaka špeciálnym efektom. Star Wars predstavuje konflikt medzi dvoma stranami (Jedi a Sith), ktoré majú schopnosť ovládať vesmír.

Dej jednotlivých filmov je veľmi zložitý, no aj napriek tomu sa pri niektorých scénkach zabavíte.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Film je natočený podľa novely Stephana Kinga. Dej sa odohráva už podľa názvu vo väznici Shawshank, v ktorej sa stretnú dvaja muži.

Andy je mladý a úspešný bankár, ktorý je odsúdený na doživotie za zabitie svojej ženy a jej milenca. Jeho prvé dni vo väznici sú skutočne ťažké, no postupne si tam nájde mnoho priateľov. Stane sa jedným z najobľúbenejších väzňov, ktorý sa snaží prežiť aj napriek nemilosrdným podmienkam. Andy je odhodlaný dostať sa na slobodu. Príbeh je nakrútený podľa skutočnej udalosti a diváci si ho zamilujú už od začiatku.

Casablanca

casablanka

Film Casablanca je kultovým americkým filmom, ktorý sa natočil už v roku 1942. Dej sa odohráva počas 2. svetovej vojny a opisuje dramatické osudy ľudí, ktorí boli na ceste do Ameriky. Konkrétne opisuje osud dvoch zamilovaných ľudí, ktorí sa ako aj ostatní snažia odísť do Ameriky. Dej filmu je romantický, no v niektorých situáciách je aj napínavý a smutný.

Život je krásny

Dej filmu sa odohráva v roku 1939. Hlavný hrdina Guido prichádza do mesta, v ktorom sa na prvý pohľad zamiluje do učiteľky Dory. Guido si získa jej lásku a dôveru aj napriek tomu, že má priateľa. Neskôr sa im narodí dieťa, no po piatich rokoch sú odvlečení do koncentračného tábora. Aby pre chlapcom zatajil šokujúce okolnosti a uchránil ho pred ostatnými, predstiera, že všetko naokolo je len hra.

Zdroje: movies.amctv.com

Obrázky: forbes.com, hollywood.com

Facebook Comments

You may also like

Značka Bose: revolúcia na trhu vďaka skúmaniu zvuku

Spoločnosť Bose Corporation založil v roku 1964 Američan s indickými