Caffé Latté pozná určite každý z vás. Jeho základom je horúce mlieko a instantná káva. Táto káva bola kedysi určená špeciálne pre deti, ale miesto instantnej kávy sa používal nápoj(caro káva), ktorý neobsahuje kofeín, no chutí ako skutočná káva. Jedná sa o čisto prírodný produkt, ktorý je v dnešnej dobe obľúbený nielen u detí, ale i dospelých. Pokiaľ si však chcete v pohodlí domova vytvoriť originálny nápoj Caffé Latté, čo k tomu vlastne potrebujete?

Určite sa zhodnete na tom, že najrýchlejší spôsob výroby je vložiť kúzelné náplne do kávovaru, počkať niekoľko minút a mňamka je hotová. Aj drahšie kávovary pracujú na rovnakom princípe, ale namiesto týchto náplní sú v nich nádoby, do ktorých musíte naliať mlieko a prisypať zrnkovú kávu. Caffé Latté si určite zamilujete, keďže má veľmi špecifickú, no lahodnú chuť, ktorá dokáže povzbudiť vaše zmysly. Jedinou nevýhodou kávovarov je ich vysoká cena, ktorá vás môže odradiť.

A ako si vytvoriť Caffé Latté za pár minút?

Stačí si kúpiť tieto veci: plnotučné mlieko, trstinový cukor, instantnú kávu a ručný mixér. Áno, základom je malinký ručný mixér, ktorý môžete zakúpiť v obchode s bielou technikou alebo v supermarketoch.

Vezmite si číry sklenený pohár a do väčšej polovice nalejte plnotučné mlieko. Ak máte radi sladšiu kávu, nasypte si na spodok pohára požadované množstvo cukru. Takto to vložíte do mikrovlnnej rúry, aby sa mlieko zohrialo. Potom mlieko ušľaháte mixérom do hustej peny. Medzitým si pripravíte šálku, v ktorej si spravíte instantnú kávu. Tú samozrejme zalejete horúcou vodou. Do vychladnutého mlieka opatrne a pomaly nalejete instantnú kávu a vaše caffé latté je na svete. Nakoniec ho môžete posypať škoricou, ktorá dodá vašej káve nádhernú vôňu.

Konstantin Yuganov / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments

You may also like

Stratili ste cestu k partnerovi? Takto sa s ním opäť zblížite

Vo víre denných povinností sa občas stane, že