Aj vám sa už stalo, že vám vaša polovička navrhla pauzu vo vzťahu? Čo to vlastne znamená? Mnohí hovoria, že rozchod to nie je. Chcete uveriť tomu, že v sebe chováte aspoň malinkú nádej a dáte sa skôr či neskôr opäť dokopy? Chcete mať opäť ten pocit, že ste pre seba stvorení a nič vás nedokáže rozdeliť? No priznajme si, že väčšinou to tak nie je. Je okolo nás plno prípadov, kedy pauza bohužiaľ znamenala rozchod. No platí to vždy?

Rozmýšľajte nad vzťahom je bežné

Vo vzťahoch prichádza v určitej chvíli situácia, kedy sa nad všetkým zamýšľate a premýšľate, či je to naozaj to pravé, či vás nečaká ešte niečo lepšie, či je pre vás tá druha osoba naozaj tá, s ktorou chcete byť do konca života. Môžete mať pocit, že stereotyp, ktorý možno prežívate, v inom vzťahu prežívať nebudete. Alebo chcete byť chvíľu bez partnera a zistiť, či by vám chýbal. Pokiaľ chcete len zistiť, ako sa budete bez partnera cítiť, pauza môže byť dobrá a nemusí vždy znamenať rozchod. Môže to byť len chvíľa, ktorú si necháte pre seba a budete o vzťahu premýšľať.

Môže byť prvým krokom k rozchodu

Mnoho mužov a niekedy aj žien vytvorili z pauzy „bezbolestnú“ narážku na rozchod. Myslia si, že pauzou tomu druhému tak neublížia a možno si nechávajú zadné vrátka, keby náhodou niečo nové nevyšlo. Vždy záleží na tom, čo si človek, ktorý pauzu vyžaduje, myslí a ako sa cíti. Nemá zmysel navrhnúť pauzu, pokiaľ sa chcete rozísť. Zbytočne tak druhého človeka uchovávate v nádeji a ešte viac mu ublížite.

Pauza nemusí znamenať rozchod, no veľmi často býva prvým krokom k rozchodu. Pokiaľ chcete vedieť na čom ste, požiadajte vašu polovičku o úprimnú odpoveď. V konečnom dôsledku to bude pre vás takto lepšie, pretože si nebudete robiť zbytočné ilúzie a nádeje.

/ Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je