Letnú dovolenku má väčšina z vás už pravdepodobne za sebou, no to neznamená, že si nemôžete vyraziť trebárs na predĺžený víkend s rodinou do Tatier načerpať novú energiu! Prechádzky jesennou prírodou, kúpeľ vo vyhriatej vírivke, relaxačná masáž či výborná večera pri pohári kvalitného vínka je len zlomok toho, čo môžete zažiť v tej najkrajšej tatranskej časti Slovenska. Avšak, pred tým, ako sa vôbec na wellness pobyt vyberiete, nezabudnite si pobaliť teplé oblečenie, pohodlnú obuv, kozmetiku, doklady, a to samozrejme s dostatočným časovým predstihom!

Oblečenie do každého počasia i na výnimočnú príležitosť

Pokiaľ sa chystáte na víkendový pobyt pre dvoch do hôr, je pochopiteľné, že by vám nemalo chýbať teplé oblečenie, najlepšie športové, ktoré je ideálnou voľbou na prechádzky či turistiku. Určite oceníte nepremokavú bundu, no nezabudnite ani na dáždnik, keďže jesenné počasie je premenlivé a nikdy neviete, kedy vás „chytí“ poriadny lejak, obzvlášť na horách! Samozrejmosťou sú hrubé nohavice, prípadne kompresné legíny, ktoré udržiavajú vaše telo v suchu i teple, a to za každého počasia. Pozornosť venujte najmä výberu vhodnej športovej obuvi, pričom turistické topánky sú presne to, čo by nemalo chýbať ani vo vašom batohu!

Ak ste si pobalili športové oblečenie, môžete sa zamerať na ďalšiu fázu, a tou je odev na výnimočnú príležitosť. Nemyslíme tým zrovna dlhé spoločenské šaty či oblek, teda pokiaľ sa nechystáte do divadla, no siahnite i po formálnejšom oblečení vhodné na romantickú večeru pri sviečkach alebo koncert pod holým nebom. Fantázií sa predsa medze nekladú, tak prečo sa trochu neodviazať a neužiť si wellness pobyt tak, ako sa patrí?

Aj tieto „drobnosti“ si určite pobaľte!

Aj keď ste si pravdepodobne vopred naplánovali program na každý deň, nikdy neviete, či nedostanete chuť dočítať si ten obľúbený román, ktorý vám „leží“ na stole, prípadne si len tak vylúštiť krížovku. Noviny, magazíny či rôzne časopisy si môžete kúpiť priamo na mieste, no ak predsa len viete, že večer tak skoro nezaspíte, prečo si neoddýchnuť aj takýmto spôsobom? Dokonca, wellness Tatry sa môžu pochváliť dostupnou wifi v celom hoteli, takže si so sebou môžete vziať notebook a pozrieť si trebárs obľúbený film. Tak hurá na predĺžený víkend!

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na