Kov je nerastný materiál, ktorý sa nachádza v prírode v mnohých variantoch. Vlastnosti rôznych kovov sa môžu od seba samozrejme líšiť, ale všeobecne ide o veľmi pevný materiál, ktorý sa dá za tepla vytvarovať. Sám však žiadne teplo nevylučuje a na pohľad i dotyk môže pôsobiť chladne. Preto sa samostatne v interiéroch používa najmä výrobu drobného nábytku a dekoračných predmetov.

Vyskúšajte kovové bytové doplnky

Vďaka svojej pevnosti a tvárnosti pri relatívne malom objeme sa využíva ako hlavný konštrukčný prvok typického kovaného nábytku. Vzácne kovy ako je platina, striebro či zlato nachádzame v prírode v čistej podobe. Svojim prívlastkom vzácne myslím to, že na výrobu bežných designových interiérových doplnkov sa nepoužívajú. Maximálne na povrchovú úpravu ako je pozlátenie alebo postriebrenie exkluzívnych predmetov alebo artefaktov.

V duchu súčasných technologických možností sú taniere vyrábané aj z bielych ušľachtilých  kovov, ktoré sú však veľmi tenké. Vypadajú byť  krehké, takže treba s nimi zaobchádzať opatrne. Iné kovy sa dotvárajú rôznou farebnou povrchovou úpravou, ktorá je ideálna proti korózií, ale aj proti vonkajším vplyvom. Okrem toho pôsobia veľmi pekne a vášmu bytu či domu dodajú ten správny šmrnc.  V súčasnosti sú v interiéroch obľúbené najmä kovové podnosy rôznych tvarov, nádoby alebo príbory, ktoré pôsobia až luxusným dojmom.

A čo do záhrady?

Veľa ľudí má potrebu dekorovať svoje záhrady a vonkajšiu fasádu kvetináčmi a inými doplnkami. K tomu sú práve kovové materiály ideálne, pretože vydržia viac než len jednu sezónu v takmer nezmenenej podobe. Stačí sa o daný predmet alebo bytový doplnok sem tam starať, poumývať ho a bude vyzerať stále ako nový.

sveta / Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je