Patríte medzi ľudí, ktorí majú pri lietaní problémy? Nie ste sami, Takmer každý druhý človek, ktorý pravidelne lieta lietadlom, má s touto formou cestovanie určitý problém, s ktorým bojuje vo svojom vnútri. Pozrite sa, ako sa vyvarujete panických a žalúdočných záchvatov pri ceste lietadlom.

Pozor na jedlo

Jesť veľké porcie pred letom je rovnaký nezmysel, ako si naplniť žalúdok pred horskou dráhou alebo centrifúgou. Ak máte slabý žalúdok, jedlo jednoducho jeho priestory opustí. V týchto prípadoch sa však nemusíte hanbiť, v lietadle to je úplne bežné. Ak sa tomu chcete pri lete na dovolenku vyhnúť, majte pred letom žalúdok prázdny. Na palube pravdepodobne dostanete nejaký drobný snack alebo obed, takže hladní nebudete. Napríklad letecká spoločnosť Ryanair dáva svojim cestujúcim automaticky kávu s občerstvením, ak let trvá viac ako hodinu máte v cene aj plnohodnotný obed.

Pozrite si štatistiky

Bojíte sa, že by lietadlo mohlo spadnúť? A kedy naposledy nejaké spadlo? Pády lietadiel sú skutočne ojedinelé, a ak nerátame pády drobných dopravných lietadiel v rozvojových krajinách, ktoré však neprechádzajú pravidelnou údržbou, pravdepodobne budeme musieť hľadať aspoň pár rokov v minulosti. Pri tisíckach letov, ktoré denne na svete odštartujú, je štatisticky letecká doprava tá najbezpečnejšia.

Skúste zaspať

Spánok je rýchly a efektívny spôsob, ako prečkať celý let v pohode. Ak ste unavení, lietadlo vás uspí. Ak nie, pomôžte si nejakou podpornou látkou, v lekárňach, ale aj v obchodíkoch na letisku zoženiete tabletky, ktoré vám pomôžu so spánkom a sú bezpečné.

Dýchacie techniky

Dostali ste panický záchvat alebo sa vám zdvíha žalúdok? Zavrite oči a pomaly, zhlboka dýchajte. Toto jednoduché cvičenie vás psychicky aj fyzicky upokojí a budete sa cítiť opäť v pohode.

Zamestnajte hlavu

Hrať sa v lietadle s elektronikou sa moc neodporúča, no hlavu môžete zamestnať aj inak. Počuli ste niekedy o knihách? Keď sa poriadne začítate, aj 5-hodinový let na vašu vysnívanú last minute dovolenku vám utečie ako pár desiatok minút a vyhnete sa všetkým komplikáciám.

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na