Klimatizácia do bytu už dnes rozhodne nie je privilégiom bohatých, klimatizácie do bytu sú dnes vhodné naozaj pre každého. Na tému klimatizácie však stále koluje mnoho nepravdivých mýtov. Aké sú to?

Leto, horúco, slnko. Tieto slová v mnohých z nás evokujú nádherné letné chvíle, aj leto však má niekoľko nevýhod. Azda najväčšou je prílišné teplo. Nieže by sme teplo nemali radi, ale všetkého veľa škodí a niekoľkodňové horúčavy dajú každému z nás poriadne zabrať. Existuje mnoho „homemade“ spôsobov, ako si pomôcť v najväčších horúčavách, reálne efektívny spôsob je však len jeden – klíma do bytu. Aj keď doba výrazne pokročila, klimatizácia dnes stále nie je súčasťou všetkých bytov a domov, ako v iných, pokrokovejších krajinách. Klimatizácie pritom spájajú množstvo výhod do jednoduchého a nenáročného celku, mentalita ľudí však stále nie je ochotná prijať klimatizácie za bežnú súčasť života. Keď to funguje v aute, prečo by to nemalo rovnako dobre, ak nie ešte lepšie, fungovať aj u vás doma? O klimatizáciách existuje množstvo mýtov, poďme si hlavné z nich uviesť na správnu mieru.

Klíma do bytu – choroba na počkanie?

Jedným z najčastejších mýtov je povera, že klimatizácie spôsobujú choroby a rôzne zdravotné ťažkosti. Na tento mýtus existujú dve vysvetlenia – staré klimatizácie, ktoré ešte nevyužívali najmodernejšie technológie a neobsahovali filtre, mohli byť skutočne zdrojom rôznych ochorení, ktoré sa v klimatizáciách množili a po zapnutí sa dostali do vzduchu. Moderné klimatizácie však obsahujú rady rôznych filtrov, vďaka ktorým je vzduch z klimatizácie čistejší ako ten zvonku. Zdravotné problémy môže spôsobiť aj zle nastavená teplota klimatizácie, tu však zase platí, že softvér moderných klimatizácií prispôsobuje účinnosť chladenia tak, aby nemalo žiadny negatívny vplyv na vaše zdravie. A prakticky všetky ďalšie mýty sa viažu na staromódne klimatizácie spred mnohých rokov a dnes už neplatia, ako napríklad, že klimatizácie sú hlučné, veľké a mimoriadne drahé. Ako teda vybrať klimatizáciu, ktorá bude moderná a žiadne mýty pre ňu platiť nebudú? Veľmi dobrou voľbou môže byť klimatizácia Samsung. Klimatizácie Samsung nepatria medzi najlacnejšie, ale majú efektívne invertorové pohony a množstvo technológií, ktoré nájdete na webe samsungklima.sk. Tak nečakajte, zaobstarajte si klimatizáciu konečne aj vy!

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je