SEAT nazval svoje prvé SUV podľa 2-tisícovej španielskej dedinky Ateca. Hoci je vozidlo inšpirované malou obcou, očakávať môžete jeho veľké výkony. SEAT Ateca našiel inšpiráciu predovšetkým v nesmierne obľúbenom modeli Leon. Všetko nasvedčuje tomu, že prvé SUV tohto výrobcu nebude o nič menej obľúbené. Za krátky čas od svojho predstavenia, stihlo získať aj prestížne ocenenie Autobest 2017. Čím si Ateca naklonila porotcov a motoristov na svoju stranu?

Jedinečný dizajn z dielne SEATu

Leon je obľúbený aj vďaka svojmu dynamickému dizajnu, z ktorého si Ateca zobrala najlepšie prvky. SEAT sa ich rozhodol doplniť suverénnymi líniami vytvárajúcimi dynamický exteriér. Ten v kombinácii s odvážnymi farbami dodáva vozidlu dravý vzhľad. Vnútri sa môžete tešiť na intuitívne ovládanie, ktoré dokážete hravo používať už počas premiérovej jazdy. Hoci na prvý pohľad je SEAT Ateca kompaktné vozidlo, interiér vás príjemne prekvapí bohatým priestorom. Samozrejmosťou je aj priestranný kufor, objem 510 litrov je dostačujúci aj na rodinné dovolenky. Veľkým plusom sú tiež chránené prahy, ktoré oceníte nielen počas jazdy na bahnitých poľných cestách.

Silné stránky Atecy spoznáte hlavne na cestách

SEAT Ateca patrí do kategórie SUV, no jeho silné stránky objavíte predovšetkým na asfaltových cestách. Komfort počas jazdy a bezpečnosť zvyšujú skvelé asistenčné systémy – jedným z nich je napríklad Asistent pre jazdu v dopravnej zápche. Spoľahnúť sa však tiež môžete na senzor mŕtveho uhla či asistent pre vyparkovanie vozidla. Na výber máte z piatich agregátov – tri sú naftové, dva benzínové – motorizácia prispieva k dynamickej jazde, ktorú si vychutnáte hlavne mimo mesta. Samozrejme, spoľahnúť sa na SEAT Ateca môžete aj v menej udržiavanom teréne, akým sú asfaltové cesty. V zimných mesiacoch určite oceníte pohon oboch náprav 4Drive, ktorý výrobca ponúka ako voliteľnú výbavu.

Ateca poteší aj detailami

SEAT si pri modeli Ateca dal obzvlášť záležať na detailoch, ktoré majiteľovi spríjemnia jeho používanie. Jedným z nich je uvítacie svetlo – to oceníte hlavne v noci pri nastupovaní do auta. Vozidlo premietne na zem svetelnú siluetu s textom „Ateca“, vďaka ktorej ho jednoduchšie nájdete na parakovisku. S prepravou lyží či pri sťahovaní vám pomôžu základné strešné nosiče a pri nakupovaní oceníte ochranu nakladacej hrany v batožinovom priestore. Hľadáte bezpečné SUV s precíznym dizajnom, ktoré je ako stvorené na život v meste? SEAT Ateca je skvelou voľbou. Ak máte záujem si ho vyskúšať počas testovacej jazdy, navštívte stránku www.araver.sk a dohodnite si u predajcu termín, ktorý vám najviac vyhovuje.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na