Dosť bolo ponožiek, košieľ a kravát. Tento rok ste si povedali, že svojmu drahému darujete k sviatku niečo špeciálne. A po dlhom váhaní padla voľba na… hodinky. Lenže kupovať hodinky a ešte chlapovi, to nie je len tak. Takže je pochopiteľné, že po prvotnom nadšení zo skvelého nápadu vás prepadla panika.

Podľa čoho a kde vyberať, aby sme kúpili kvalitné pánske hodinky za rozumnú cenu, ktoré potešia?

Toto zvažujte…

Skôr než navštívite hodinárstvo, prípade vygúglite všetko, čo nejako súvisí s pánskymi hodinkami, ujasnite si niekoľko podstatných detailov:

– Koľko ste ochotní za hodinky zaplatiť?

– Poznáte dobre záujmy a vkus človeka, komu je dar určený?

– Pri akej príležitosti ste sa rozhodli podarovať hodinky?

Správny odhad

Najdôležitejšie je zohľadniť  príjemcu darčeka aj dôvody obdarovania. Má narodeniny, oslavujete výročie alebo ste s ním v priateľskom vzťahu a hodinkami chcete vyjadriť vďačnosť či poďakovanie? Toto všetko totiž ovplyvňuje typ hodiniek tých klasických, ale aj kvalitných diamantových hodiniek z drahých kovov.

 

hČasto sa, v snahe byť originálni a podarovať luxusný kúsok, dostaneme do slepej uličky. Pravdou však je, že to najdrahšie nebýva vždy aj to najštýlovejšie. A tak radšej, ako kúpiť napodobeninu, hoci dômyselne prepracovanú, siahnite po niečom prístupnejšom, čo si môžete dovoliť. Menej je niekedy viac, to platí aj pri výbere a kúpe pánskych hodiniek.

Nejde však len o to, čo sa páči príjemcovi, prípadne o vaše snahy ohúriť ho špičkovými hodinkami. Zvažujte aj príjemcu ako takého, jeho vzhľad a vkus, čo má rád a čo sa mu hodí.

Možno ste odhodlaní kúpiť mu tie najväčšie, najrobustnejšie hodinky, lebo sú skrátka moderné. To je síce pravda, ale čo z toho, keď vyniknú iba na rovnako mohutnom zápästí a na tenkom zápästí až tak štýlovo nevyzerajú.

Nie je jedno, kde hodinky kupíte

Dnes už takmer všetci a snáď všetko nakupujeme na internete. Prečo by aj nie? Je to rýchle, pohodlné a mnohokrát aj výhodnejšie ako v kamenných predajniach. Rovnako aj pri kúpe hodiniek sa preto mnohí poobzeráme najprv vo virtuálnom priestore. Veď, koniec-koncov, výber je priam nekonečný, všade množstvo recenzií, rád a tipov, záruky a možnosti, ktoré garantujú spokojnosť. Okrem množstva nesporných výhod má však aj nakúp na internete svoje riziká.

Najmä sa nedajte oklamať rôznymi lákavo pôsobiacimi výpredajmi, za podozrivo nízkou cenou totiž zvyčajne nestojí štedrosť predajcu, ale skôr lacná atrapa, ktorá sa tvári značkovo. Ako viete, fotka veľa znesie.

Pred kúpou automatických pánskych hodiniek sa preto otvorene opýtajte, či je daný obchod oficiálnym predajcom hodiniek vybranej značky, ušetríte si tým veľa zbytočných  starostí.

Aký remienok?

A keď ste sa už rozhodli, kde aj čo kúpite, prichádza čas vyriešiť posledný rébus. Remienok. Dnešná ponuka je obrovská – nájdete remienky rôznych materiálov i vyhotovení , preto dobre vyberajte a zvažujte. V prípade, že sa vám nepáči remienok dodávaný k vašim vybraným hodinkám, ľahká pomoc. Remienky sú totiž často zameniteľné. Výrobca vám síce nevie stopercentne garantovať, že trebárs kožený remienok bude sedieť aj na hodinkách originálne vybavených oceľovým ťahom, no šikovný hodinár vie aj toto vyriešiť. Ten dokáže zhotoviť aj remienok priamo na mieru. A to, ako isto uznáte, je častokrát omnoho originálnejšie ako podarovať tie najdrahšie značkové kúsky.

Tak šťastnú ruku pri kúpe!

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.