Takmer každý už netrpezlivo čaká na leto a na to, kedy si konečne vychutná voľné dni plné slnka a oddychu. Po náročných mesiacoch v práci je to tá najlepšia odmena. Len tak sa vyvaliť na pláž, občas si trochu zaplávať, jesť domáce špeciality a okrem toho nerobiť nič. To je predstava typickej letnej dovolenky väčšiny z nás. Ale čo s tými, ktorí preferujú aktívny oddych?

Podmienka č. 1: Zážitok

Dnes sa veľa hovorí a píše o tzv. zážitkových dovolenkách. Samozrejme, ide o to, o aký druh zážitku máte záujem. Kým niektoré dovolenky spočívajú najmä v objavovaní nových miest a gastronómie danej krajiny, niektoré prinášajú aj čosi viac. Rýchlo bijúce srdce, lapanie po dychu, nervozitu, aj keď takú správnu. Prinášajú totiž adrenalín, ktorý je strojcom mnohých skvelých zážitkov.

Poďme raftovať!

Keď teda spojíme letnú dovolenku, vodu a adrenalín, vyjde nám spoločný menovateľ rafting. Ide o splavovanie divokých riek na nafukovacích člnoch, ktoré sa po 2. svetovej vojne stalo súčasťou voľnočasových aktivít Američanov. Neskôr sa dostalo do celého sveta a obľube sa teší najmä od 90. rokov. Okrem športovania a zážitkov je rafting vhodný aj na utuženie vzťahov. Tímová práca je v člne dôležitá, a tak si ho mnohé firmy volia ako formu teambuildingu. Ktovie, aký má rafting vplyv na partnerské vzťahy. Ale o tom možno v inom článku.

Kam sa pôjde?

Rafting teda vychádza ako dobrá voľba pre tých, ktorým sa v lete nechce len nehybne ležať na pláži a chytať bronz. Zahŕňa vodu aj adrenalín, ktoré sú pre správneho dobrodruha dôležité, ale kde je to objavovanie nových krajín? Veď splavovať sa dá aj u nás. To je pravda, no ako pri cestovaní, aj pri splavovaní si človek môže vybrať destináciu, ktorá mu vyhovuje. Chalani z firmy RAFTovanie odporúčajú napríklad obľúbený rafting v Slovinsku. Rieka Soča ponúka vhodné podmienky aj krásnu scenériu. Navyše má krištáľovo čistú vodu, priehľadnú až do hĺbky niekoľkých metrov.

Ak ste nadšencom športu a aktívnych dovoleniek, vyberte si takú, ktorá vám dá najviac zážitkov a budete na ňu ešte dlho spomínať. Či už pôjdete liezť po skalách, potápať sa so žralokmi alebo raftovať je na vás. Hlavne si voľné dni užite podľa svojich predstáv.

 

FOTO: © Pecold / Dollar Photo Club

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je