Máte doma nádejného bubeníka, ktorý trieska so všetkým a o všetko, čo mu príde pod ruky? Alebo je to rodený gitarista, len stále bez ozajstnej gitary? Možno je čas zadovážiť mu prvý skutočný nástroj. Ale podľa čoho vyberať, aby sme svoju kúpu neoľutovali?

Tu je niekoľko dobrých rád, ktoré vám pomôžu pri výbere prvej gitary či bicích.

Akustická verzus elektrická

Prvá dilema, ktorá je pred vami, je učiniť rozhodnutie, akú gitaru vlastne chcete, respektíve potrebujete. Chcete klasickú gitaru (španielku), akustickú (westernovú) alebo elektrickú gitaru?

Klasická gitara

Ak vás zaujíma predovšetkým klasická hudba a  plánujete navštevovať základnú umeleckú školu, začnite klasickou gitarou. Tento typ gitary má široký krk a naťahujú sa naňho nylonové struny. Tieto gitary sa vyrábajú v rôznych veľkostiach (menzúrach), takže poľahky nájdete aj menšiu gitarku vhodnú pre dieťa.

Akustická gitara

Akustická gitara je zasa skvelá voľba pre tých z vás, ktorí sa chcú naučiť niekoľko základných akordov a zahrať si svoje obľúbené pesničky niekde pri táboráku. Na rozdiel od klasickej gitary má westernovka kovové struny a užší krk, väčšie telo a výraznejší zvuk.

Elektrická gitara

Elektrická gitara je hudobný nástroj pre všetkých, ktorí inklinujú k vlastnej kapele. K takejto gitare však potrebujete, okrem spomínanej hudobnej skupiny, aj zosilňovač – zvaný tiež kombo, ktorý zosilní zvuk elektrickej gitary. Je tu veľká možnosť skreslenia zvuku a taktiež môžete využívať mnohé iné zaujímavé efeky. Alternatívou je možno basgitara s kvalitnými strunami.

Tak čo, akým gitaristom budete?

Bubeník bez bubnov

Na začiatok ozaj poslúžia najmä paličky a môcť si buchnúť o čokoľvek. Neskôr by sa však nejaká zostava asi hodila. Teda, ak to s bubnovaním myslíte vážne.

Na to, aby ste sa naučili hrať na bicie, však nepotrebujete hneď drahú a veľkú zostavu bicích. Skôr naopak, veľká sada vás v učení môže zabrzdiť. Na to, aby ste sa naučili základnú techniku, totiž postačí rytmický bubon – tzv. rytmičákzopár paličiek, metronóm, cvičný pad – čo je špeciálna podložka na cvičenie pre bubeníkov a už len zohnať dobrého učiteľa.

Tak si to učenie užívajte!

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú