Klasický paušál alebo dátový balík? V prípade mobilných dát ide o neľahké rozhodovanie. Možností je priveľa, každý si môže nájsť najvýhodnejšiu kombináciu. Rozdielom bývajú vedľajšie produkty, hlavný operátor v rodine a medzi blízkymi či pokrytie mobilného signálu na miestach častého výskytu. A v neposlednom rade pokrytie LTE internetom v žiadaných lokalitách.

Mobilní operátori už majú v ponuke množstvo paušálov a balíčkov. Cena za jeden gigabyte dát zvykne byť premenlivá a závisí od množstva vplyvov. Na ich porovnanie si treba nájsť predsa len trocha viac času.

Dátové balíčky k paušálom

Sú pre tých, komu nestačia dáta v paušále. Ideálne na surfovanie vyššou rýchlosťou na webe, počúvanie obľúbenej hudby, či pozeranie aktuálnych športových zápasov.

Ak vám predplatený objem nestačí, možno aktivovať automatickú obnovu bez spomalenia rýchlosti. Keď predplatené dáta nevyčerpáte, neprídete o ne. Automaticky prejdú do ďalšieho mesiaca. Príjemným bonusom je aj možnosť podeliť sa o dáta so svojimi blízkymi na jednej ďalšej SIM karte.

Svoj dátový paušál si môžete prispôsobiť svojim potrebám. K dispozícii sú aj služby navyše, vďaka ktorým môžete naplno komunikovať. Na výber sú hovory do všetkých sietí na Slovensku alebo balík SMS a MMS do všetkých sietí na Slovensku.

Surfovanie s extra výhodami

V ponuke sú aj paušály, ktoré možno zakúpiť i bez viazanosti. Pri viazanosti si však môžete užívať aj ďalšie viaceré výhody. K dátovému paušálu s určenou mesačnou viazanosťou si môžete zobrať dotovaný mobilný telefón alebo máte na výber buď špeciálne dáta či voľné minúty. Závisí to od výšky zvoleného dátového paušálu.  

Prenos nepoužitých dát

Ide o špecialitu pre majiteľov hlasových paušálov. Pre tých, ktorí chcú svoje mobilné dáta využiť do posledného bajtu. V prípade, že nevyčerpáte všetky dáta, nemusíte o ne prísť, stačí, keď využije službu prenos nespotrebovaných dát a môžete s nimi plnohodnotne surfovať v ďalšom fakturačnom mesiaci.

Karta s dátovými balíkmi

Ak dávate prednosť slobode a uprednostňujete komunikáciu prostredníctvom predplatených kariet, nemusíte škodovať. Na výber sú dátové balíky, ktoré núkajú internet bez vysokých poplatkov alebo prečerpania kreditu.

Už sa vám nestane, že si kvôli internetu v mobile prečerpáte svoj predplatený kredit. Šikovná karta totiž nečerpá dáta, pokiaľ si zákazník neaktivuje jeden z dátových balíkov. Dáta možno navýšiť kedykoľvek počas čerpania balíka, hoci aj viacnásobne. Zároveň ich možno kombinovať podľa potreby. Každým zakúpením balíka sa pritom predlžuje jeho platnosť o ďalšie obdobie.

Dátový bonus pre firemných zákazníkov

Ďalšie bezplatné dáta navyše môžete získať ako odmenu, ak ste podnikateľ. V prípade, keď naplníte objem s viazanosťou a mesačným poplatkom v istej minimálnej hodnote. Dáta navyše v závislosti od výšky paušálu môžete zadarmo využívať po stanovenú dobu.

Vychytávky s dátami

K slušnému balíku dát možno prísť aj za nakupovanie hlasového paušálu. Pri kúpe prostredníctvom e-shopu ich možno získať zadarmo.

Na trhu je aj jednodňový internet s denným stropom na dáta. Každý deň môžete začať surfovať a po dosiahnutí stropu sa spoplatňovanie zastaví. Plnou rýchlosťou možno takto preniesť množstvo dát.

Znova si môžete dokúpiť ďalšie dáta, ktoré platia do konca príslušného dňa. Ak ich miniete, opäť si môžete dokupovať ďalej. Týmto spôsobom získate možnosť naďalej surfovať plnou rýchlosťou za výhodnejších podmienok.

Týždňový balík je určený pre tých, čo v krátkom čase míňajú viac dát. Po vyčerpaní možno využívať do konca týždňa štandardný jednodňový internet.

Balíčky s kontrolou spotreby

Zvyknú byť nastavené na 30 dní. Po ich vyčerpaní možno surfovať spomalenou rýchlosťou, prípadne využiť ďalšie dokupovanie dát. Za stanovenú cenu si môžete dokúpiť ďalšie bajty pri plnej rýchlosti. Výhodu môžete počas mesiaca využiť i niekoľkokrát.

Balíčky sú určené pre tých, čo chcú mať spotrebu pod kontrolou a majú v pláne minúť za mesiac iba pevnú sumu. Súčasne sú dostatočne flexibilné aj pre náročnejších používateľov, keďže umožňujú následné dokúpenie dát.

Automatická obnova dát

Efektívne balíky sa tiež automaticky predlžujú. Nevyčerpané dáta možno prenášať do ďalšieho mesiaca. Ak miniete istý objem dát a začne platiť ďalší balík, získate aj zvyšné z minulého. Platí to zväčša aj pre týždenných balíčkoch. Ak si aktivujete do určených dní ďalší týždenný balíček, prenesú sa vám dáta aj z predchádzajúceho.

V súlade s reguláciou roamingu v EÚ by mali platiť dátové balíčky už aj v roamingu. Internet na deň zvykne mať stanovený limit. V plnom rozsahu by mali fungovať aj v krajinách únie za domáce ceny.

Facebook Comments

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.