Určite to poznáte – nosíte dioptrické okuliare a pri veľkom slnečnom svite žmúrite očami, ale samostatné slnečné okuliare použiť nemôžete, pretože by ste potom nevideli už vôbec nič. Dá sa to riešiť aj tak, že cez dioptrické okuliare si jednoducho nasadíte okuliare slnečné, ale to už nie je tak komfortné, ako by ste si predstavovali a vyzeráte pri tom ako blázon. A čo vyskúšať nejaké dioptrické slnečné okuliare?

Dioptrické okuliare sa vyrábajú aj so stále tmavými sklami alebo s tzv. samozafabujúcimi sklami, ktoré sa dokážu samé zafarbiť reagovaním na osvetlenie. Vyrábajú sa ako z plastu, tak aj zo skla a dokážu sa zafarbiť od 8% do 75% zhruba do 30 sekúnd.

Ďalšou vhodnou alternatívou sú slnečné klapky, čo sú zase plastové filtre, ktoré možno nasadiť na obyčajné okuliare. To iste poznáte, väčšinou sa dajú kúpiť aj okuliare, ktoré na sebe tieto klapky už majú. Ale stále tou najspoľahlivejšou a najpohodlnejšou alternatívou sú priamo dioptrické slnečné okuliare.

Nositelia kontaktných šošoviek to majú samozrejme jednoduché – tu nemusíte nič riešiť. Jednoducho si zakúpite okuliare, ktoré vám sedia a vyhovujú a môžete ich pohodlne nosiť v kombinácii so slnečnými okuliarmi. Aké jednoduché. Ale nie všetci majú možnosť nosiť kontaktné šošovky.

Do väčšiny kvalitných slnečných okuliarov je už dnes možné nechať zabrúsiť dioptrické slnečné šošovky. Je len na vás aké si vyberiete – je toľko možností farieb, materiálov a odtieňov. Takmer z akýchkoľvek slnečných okuliarov, či už malých či veľkých, sa dajú vyrobiť slnečné okuliare dioptrické. Dioptrické okuliare si môžete tiež vybrať aj s polarizačným filtrom, antireflexné alebo s rôznymi druhmi zrkadlových vrstiev.

Pre všetky tieto okuliare by mala platiť 100% UV ochrana – len vtedy je váš zrak dokonale ochránený.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je