Tak ako sa čierne lodičky s uzavretou špičkou a čiernou kabelkou stali nutnosťou šatníka každej ženy, v posledných rokoch na toto ašpirujú aj čierne legíny. Vďaka svojej univerzálnosti si ich obľúbila väčšina žien. Môžete ich nosiť do posilňovne a zároveň si ich v správnej kombinácii môžete obliecť aj na spoločenskú udalosť, ak sa práve necítite na to obliecť si šaty. Predtým, ako si z nich urobíte neoddeliteľnú súčasť vášho outfitu, by ste mali poznať tieto základné pravidlá.

Aký top k legínám

Legíny môžete nosiť aj na spoločenské udalosti ako do divadla, na pohovor či na skúšku do školy, má to však niekoľko podmienok. Tou prvou je, že si k legínám musíte vybrať elegantnejší top, ktorý vám prikryje aj zadoček – dlhšie blúzky, košele či saká sú na to ako stvorené. Ďalšou podmienkou je obuť si elegantné topánky. Najlepšie urobíte, ak si vyberiete kožené oxfordky či chelsea topánky, prípadne počas teplejších dní to môžu byť jednoduché sandálky. A treťou zásadou je, že kombinácia vzorovaných legín a vzorovaného vrchu je neprípustná. Buď vzorované legíny a jednoduchý top, alebo vzorovaný top a jednofarebné legíny. Prípadne jednofarebný top aj legíny.

Prečo nie krátky vrch?

Legíny s krátkym topom by ste do spoločnosti nemali nosiť. Prečo? Pretože, ak nemáte vrch, ktorý by vám zakrýval zadoček v legínach, je to vulgárne. Samozrejme, existujú výnimky, kedy je táto kombinácia dovolená – behanie, cvičenie či keď ste doma. Ak sa nechcete za žiadnu cenu zriecť tejto kombinácie, môžete si obliecť kožené legíny, tzv. jeggins či legíny vyrobené z hrubšej látky, ktoré nebudú odhaľovať každý detail vášho spodného prádla. Pamätajte na to, že legíny s mikinou alebo krátkym tričkom sa do spoločnosti nikdy nenosia, no keď si dáte dlhšiu blúzku či košeľu, je to skvelý outfit.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny