V posledných rokoch sú u kynológov aj dlhoročných chovateľov psov čím ďalej obľúbenejšie elektrické obojky. Tieto obojky totiž nenásilnou formou pomáhajú napraviť správanie zdanlivo nevychovatelných psov.

Keď je pes neposlušný, mnoho majiteľov psov sa rozčúli a zviera potom fyzicky neprimerane trestajú. Výsledkom však je, že sa pes bojí a počúvať sa už nikdy nenaučí. Ak sa vám preto nedarí vycvičiť psa, odporúčame obstaranie elektrického obojku.

Princíp fungovania elektrického obojku

Princíp fungovania elektrického obojku je veľmi jednoduchý a pes rýchlo pochopí súslednosť jednotlivých upozornenia. Ovládanie zo strany majiteľa psa je veľmi intuitívne. Elektrický-obojok však vždy snímajte podľa veľkosti a temperamentu psa. Majte vždy na pamäti, že aj veľký pes môže byť veľmi citlivý na nízkej úrovne impulzov.

Elektrický obojok kupujte psom, ktorí sú starší ako 6 mesiacov a prešli základným výcvikom typu sadni, ľahni, k nohe atď. Psa tiež s novým obojkom pri prvom použití starostlivo zoznámte, ideálne na dôverne známom mieste, kde ho nebude nič rušiť.

Ďalší výcvikové pomôcky

Okrem elektrického výcvikového obojku je možné kúpiť aj elektronický ohradník alebo protištěkací obojok. Elektronický ohradník ocenia najmä majitelia psov, ktorí často utekajú z pozemku, alebo ničí záhony na záhrade.

Elektronický ohradník označuje zónu, v ktorej sa pes smie pohybovať pomocou izolovaného drôtu, ktorý je spravidla umiestnený v krajine alebo je natiahnutý pozdĺž plota. Ak sa potom pes priblíži k vytýčenej hranici, je upozornený zvukovým signálom. Pokiaľ pes na tento zvukový signál nereaguje, nasleduje spravidla elektrostatický impulz.

Protištěkací obojok potom využívajú majitelia psov, ktorí neustále štekajú. V takom prípade totiž často dochádza k nepríjemným problémom so susedmi a jediným riešením je mnohokrát dať psa preč. Protištěkací obojok funguje na podobnom princípe ako výcvikový obojok. Pes je teda upozornený zvukovým signálom a v prípade, že neprestane štekať, nasleduje elektrostatický impulz. Elektrický obojok už takto zachránil mnoho dobrých vzťahov so susedmi.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je