Teplo sálajúce z krbu alebo krbových kachlí je snom vari každej rodiny žijúcej v dome. Nič nepovýši viac moment pohody, spolupatričnosti a útulnosti. Príjemné teplo domova, ktoré vyčaruje tú správnu atmosféru je investícia, ktorá sa vám vráti – či už v podobe ušetrených peňazí za teplo alebo sa postará minimálne o pocit luxusu vo vašej obývačke…

Čo sú krbové vložky

Možno sa práve rozhodujete, že svoju domácnosť chcete obdarovať niečím praktickým a zároveň krásnym – krbom. Už v časoch, kedy ľudia žili v jaskyniach, existovali „krby“. Spájali totiž rodinu a na konci dňa sa všetci zišli okolo ohňa, aby diskutovali o svojich úspechoch, neúspechoch, radostiach aj starostiach. Poskytovalo im to potrebné teplo, svetlo a v neposlednom rade sa vedeli postarať o chutnú večeru. Hoci dnes nám večeru uvarí naša varná doska v kuchyni, všetko ostatné po našich múdrych predkoch ostalo. Najmä však poznatok, že teplo domova dokáže najlepšie navodiť práve krb. Nie je ľahké sa orientovať vo veciach, ktorým ako laici nerozumieme. Preto je fajn, že si vieme informácie pozbierať z rôznych zdrojov. Napríklad aj z internetu. Krbové vložky sú ideálne riešenie pre tých z vás, ktorí ste tak trochu perfekcionisti a viete oceniť kvalitu a účelnosť. Vášmu krbu zabezpečia neporovnateľne lepšie využitie vytvoreného tepla z horiaceho dreva ako pri otvorenom krbe. Ich inštalácia si vyžaduje zručnosti a skúsenosti odborne zdatného kachliara, ktorý dbá v prvom rade na bezpečnosť a kvalitu. Krbové vložky sú uzatvárateľné ohniská dnes najčastejšie s presklenými dvierkami vyrobené z liatiny alebo ocele a so šamotovou výstelkou ohniska.

Správny výber krbovej vložky

Výber krbovej vložky je najlepšie nechať na odborníka aby ste niečo náhodou nepredimenzovali alebo opačne nepodcenili. Inak je to zbytočne stratená investícia. Podľa vašich preferencií a povahy priestoru, vám kachliarska firma nájde riešenie šité na mieru. Podľa prevedenia si môžete zvoliť čelné, rohové, priehľadové, kruhové alebo panoramatické, no aj kritériá z hľadiska technológie sa najskôr poriadne informujte. Nie je jedno, či sa rozhodnete pre plynové, elektrické, teplovodné alebo teplovzdušné a iné. Všetko má aj svoje plusy, aj mínusy – čo je úplne normálne a bežné. Pozor si dávajte aj na výkon krbovej vložky, ktorý by mal zohľadňovať tepelné straty priestoru, ktorý bude vykurovať priamo alebo nepriamo.

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále