Koľkokrát ste už čítali o tom, že priemerný človek prespí približne tretinu svojho života. Asi stokrát. Aj keď nie ste priemerný, prespíte naozaj takmer tretinu svojho života. Ale zamýšľali ste sa nad tým, aký matrac je pre vás správny, aby ste nielen spali, ale dokonale relaxovali a načerpali sily do ďalšieho dňa? Dobré matrace pre spánok nie je problém kúpiť, problémom je, ako si ich správne vybrať. Vďaka tomuto návodu to zvládnete.

Správna tvrdosť je najdôležitejšia

Najdôležitejšou vlastnosťou matracu, ktorá ovplyvňuje kvalitu vášho spánku, je jeho tvrdosť. Ale ako zistiť, či sú pre mňa lepšie mäkké, stredné alebo tvrdé ortopedické matrace? Existuje na to jednoduchá pomôcka – odvážte sa a odmerajte sa. Načo? Pretože čím ťažší a vyšší ste, tým tvrdšie matrace by ste si mali kupovať. A keď ste drobný a ľahký, pokojne si kúpte aj mäkké matrace. Ťažký človek by sa však v mäkkom matraci prepadával a jeho váha by nebola rozložená rovnomerne. A čo ďalej?

Vyberte si správny typ

Vybrať si správny typ matracu ju oveľa komplikovanejšie ako si vybrať jeho tvrdosť. Prečo? Pretože máte na výber zo sendvičových, pružinových, penových, latexových, taštičkových či pamäťových matracov. Ktorý je pre vás ten najlepší? To záleží od toho, či športujete, máte sedavé zamestnanie, ste alergik alebo máte lamelový rošt. Preto to najlepšie, čo môžete urobiť je poradiť sa s predajcom, ktorý vám na základe vašich informácií, poradí najlepší matrac pre vás.

Jeden či dva matrace

Častou otázkou býva, či je do manželskej postele lepší jeden veľký matrac, alebo dva menšie. Dva menšie matrace sú oveľa lepšie, pretože partneri nemajú rovnaké telesné proporcie, a tak si každý môže prispôsobiť to svoje územie tak, ako ho potrebuje. Pre muža tvrdší matrac, pre ženu mäkší. Obaja sa takto lepšie vyspíte, už stačí len zatiahnuť žalúzie a zobudiť sa až na obed. Odteraz už iba kvalitný spánok.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu