Lyžiarske a snowboardové nohavice musia patriť do šatníka každého milovníka zimných športov, ako sú lyžovanie alebo snowboardovanie.

Prinášame vám niekoľko informácií, ktoré vám poslúžia ako sprievodca pri výbere tých správnych dámskych alebo pánskych lyžiarskych nohavíc. Tento kus oblečenia je totiž dôležitý najmä preto, lebo šport, ktorý sa chystáte vykonávať je outdoorový, a preto musíte rátať aj so zlými poveternostnými podmienkami. Lyžiarske nohavice by preto mali zabezpečiť, že sa na svahu budete cítiť pohodlne a bezpečne a vaše telo zostane po celý čas v teple. Takýmto spôsobom si naplno užijete váš čas na zjazdovkách.

Pánske lyžiarske nohavice
Pánske lyžiarske nohavice

Na čo pri výbere lyžiarskych nohavíc zabudnúť?

Najdôležitejším kritériom pri výbere snowboardových alebo lyžiarských nohavíc je vodeodolnosť. Nepremokavé dámske alebo pánske lyžiarske a snowboardové nohavice sú preto vaša najvhodnejšia voľba, pretože zabránia, aby ste počas športovej aktivity premokli a ohrozili vaše zdravie. Minimálna vodotesnosť, ktorú pri dámskych a pánskych lyžiarskych a snowboardových nohaviciach odporúčame, by mala byť aspoň 10 000 mm+, ktorú majú aj výrobky značky 4F.

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere dámskych a pánskych lyžiarskych a snowboardových nohavíc je ich priedušnosť, ktorá sa meria v schopnosti prepustiť gramy vodnej pary na m2 materiálu za 24 hod. Či siahnete po dámskych alebo pánskych lyžiarskych alebo snowboardových nohaviciach, značka 4F vám ponúka parametre výrobkov, ktoré vás na svahu určite nesklamú. Udržia vaše telo v teple a v suchu.

Detaily sú dôležité

Dámske snowboardové nohavice
Dámske snowboardové nohavice

Vodeodolnosť a priedušnosť materiálu, z ktorého sú vyrobené dámske a pánske lyžiarske a snowboardové nohavice, nie sú jediné atribúty, ktoré by ste pri kúpe mali zvážiť. Do pozornosti dávame aj detailnú výbavu, ktorú by vaše oblečenie na svah malo mať. Vyberáme pre vás preto podrobnejšie informácie o produktoch 4F, ktoré vám uľahčia výber vášho športového zimného oblečenia. Pánske a dámske snowboardové nohavice značky 4F sa vyznačujú niekoľkými funkčnými výhodami, ktoré vaše lyžovanie alebo snowboardovanie urobia príjemnejšími. Majú voľnejší strih, preto sa na svahu nemusíte obmedzovať, váš pohyb bude bezproblémový. Sú vyplnené polyesterovou výplňou, ktorá vás ochráni pred chladom. K dispozícii máte aj zips v dolnej časti nohavíc, preto sa vám lyžiarky budú obúvať pohodlnejšie. Priedušná, vodeodolná membrána NeoDry, impregnačný povlak a podlepené švy poskytujú ochranu pred absorpciou vlhkosti. Dámske a pánske lyžiarske a snowboardové nohavice majú správnu reguláciu teploty, ktorú umožňujú ventilačné zóny, umiestnené na vnútornej strane nohavíc.

Čo sa týka pánskych a dámskych lyžiarskych nohavíc, tie taktiež obsahujú množstvo detailov, ktoré vám zabezpečia ich pohodlné nosenie na svahu počas lyžovačky. Priedušná a vodeodolná membrána je zárukou toho, že vaše telo ostane počas lyžovania v suchu a teple. Polyesterová výplň zaručuje tepelný komfort a reflexné prvky zlepšujú viditeľnosť a bezpečnosť na svahu. Nemusíte sa obávať ani zlých poveternostných podmienok – priedušná membrána NeoDry zaručuje optimálnu ochranu pred prechodným dažďom a snehom. Ventilačný systém, umiestnený na vonkajšej strane nohavíc, umožňuje správnu cirkuláciu vzduchu, vaše telo tak zostane v suchu vďaka odparenému potu. Nitovacie gombíky a suchý zips vás ochránia pred snehom a redukujú únik tepla.

Vyberte si vaše obľúbené lyžiarske alebo snowboardové nohavice značky 4F. Lyžovanie nebolo nikdy jednoduchšie. V kvalitných dámskych a pánskych lyžiarskych a snowboardových nohaviciach sa buďte na svahu cítiť komfortne a bezpečne a ich prevedením budete na svahu zároveň neprehliadnuteľní.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je