Oplatí sa túto sezónu staviť na avantgardné Nike Air Huarache? Alebo bude lepšou možnosťou osvedčená klasika v podobe adidas Superstar? Aké módne tenisky budú vládnuť v roku 2022? Nižšie sme spolu so Sizeer pre vás pripravili niekoľko horúcich modelov priamo od športových značiek, ktoré si jednohlasne zamiloval streetwearový svet.

1. Nike Air Max 90

Jeden z najlegendárnejších modelov ovenčených logom Swoosh, ktorý sa teší neustálej popularite od dňa svojho debutu na trhu? Sú ním samozrejme tenisky Nike Air Max 90, ktoré opäť dokazujú, že medzi konkurenciou sa im nik nevyrovná.

Nízkoprofilový masívny model vybavený klasickým systémom šnurovania sa narodil v 90. rokoch a jeho prvé vydanie bolo vyrobené zo syntetického semišu a materiálu so štruktúrou sieťoviny, ktorý zvyšoval prietok vzduchu vo vnútri tenisiek. Ľahká obuv s dynamickým dizajnom sa takmer okamžite stala populárnou, čo spôsobilo, že Nike dala Tinkerovi Hatfieldovi (projektant modelu) zelenú na pokračovanie série. A hoci od premiéry tenisiek uplynulo viac než 30 rokov, Nike Air Max 90 sú stále objektom túžob sneakerheadov po celom svete.

Táto skutočnosť by však nemala nikoho prekvapovať, keďže americká značka v tomto projekte odvážne spája rozličné štruktúry a kontrastné farby, čoho pekným príkladom sú o. i. dámske módne tenisky Air Max 90 SE vyrobené z kombinácie semišu a prírodnej kože v aktuálne najmódnejšej farbe nude, ktorú dopĺňajú intenzívne oranžové akcenty.

2. adidas Forum Bold

Môže sa obuv z roku 1984 uchádzať o meno módnych tenisiek roku 2022? Rozhodne áno! Osobitne, ak to je tak štýlový model, ako práve adidas Forum Bold, ktoré môžete už teraz nájsť v až 8 rôznorodých farebných vydaniach.

Model inšpirovaný obuvou venovanou na basketbal sa k nám vracia v streetwearovom vydaní, ktoré nadchne svojim odvážnym vzhľadom a bleskovo si podmaní nielen basketbalové parkety. V opísanom modeli sa adidas rozhodla pre pohodlný klasický zvršok s nízkym profilom, ktorý v závislosti od vybraného modelu môže byť vcelku vyrobený z trvácnej semišovej kože alebo neoceniteľnej prírodnej kože, a pohodlie pri používaní tu zaručuje výstelka zo syntetickej kože, ktorá nedráždi pokožku a systém perforácií umiestnený na toe boxe.

Hoci sú viaceré prešívania a spoje jednotlivých elementov pútavé, nedá sa ukryť, že skutočnou hviezdou populárnych dámskych tenisiek na 2022 – adidas Forum Bold – je… zväčšená platformová podrážka. Zakončenie vyrobené z gumy odolnej voči odieraniu vynesie nielen vás, ale aj váš štýl na úplne novú úroveň, kultový branding v podobe loga adidas Trefoil celku dodá nezaväzujúci look a priľnavý dezén zvyšuje bezpečnosť.

3. Jordan Max Aura 3

Vo svojej kolekcii tenisiek ešte nemáte ani jedny Jordany? Alebo tenisky tejto značky sa vám tak zapáčili, že hľadáte ďalší model? V oboch prípadoch rozhodne venujte pozornosť horúcej novinke v podobe Jordan Max Aura 3 – teniskám pre ženy a mužov milujúcich spojenie retro štýlu s pohodlím a netypickým lookom. Nie je to totiž silueta, s ktorou sa Jordan zvyčajne spájajú, ale konštrukcia čerpajúca inšpiráciu z basketbalovej tradície značky nazvanej na počesť jedného z najlepších a najtalentovanejších hráčov NBA – Michaela Jordana.

Poznávacím znamením tenisiek je vyšší zvršok stabilizujúci chodidlo, ktorý odolá aj tomu najintenzívnejšiemu používaniu, keďže bol stvorený až z dvoch typov kože – prírodnej a syntetickej, a úlohu funkčného doplnku tu plnia vrstvy z textilného materiálu. Vo vnútri sa nachádza mäkká výstelka, ktorá spolu s golierom obkolesujúcim členky zaručuje maximálne pohodlie.

Pekným dizajnom sa to však nekončí! V teniskách pre ženy a mužov Jordan Max Aura 3 bol použitý aj vzduchový vankúšik Max Air, ktorý stlmí otrasy a vráti energiu vloženú do každého kroku dodávajúc mu pružnosť. Celok bol osadený na zväčšenej gumenej podrážke, ktorá sa vďaka použitým zárezom vyznačuje prekvapivou ľahkosťou, skvelá priľnavosť (nielen k basketbalovému parketu) je zase zásluhou geometrického dezénu. Značkové detaily o. i. v podobe loga Jumpmana sú zárukou kvality a dlhovekosti.

4. Nike Crater Impact

Zasluhujú si tento rok pozornosť len kožené tenisky? Vôbec nie! Počas teplejších mesiacov sa skvele osvedčia lifestylové topánky Nike Crater Impact, ktoré si nepochybne zamilujú osobitne vegáni a vyznávači života v štýle eco-friendly. Prečo? Pretože v tomto projekte dizajnérsky tím Nike stavil na riešenia, ktorých výsledkom bude dobrý vplyv na budúcnosť nášho životného prostredia.

Tenisky sú vyrobené aspoň z 25 % z materiálov pochádzajúcich z recyklácie a pri výrobe modelu sa účinne znižuje množstvo vyprodukovaného odpadu (o. i. vďaka vyšívanému logu Swoosh a dvojitým vrstvám). Projekt má štandardný nízky zvršok predstavujúci zaujímavý moderný dizajn pôsobiaci ako vydarená kombinácia DYI so športovým štýlom. Úhľadný tvar, vystužený golier ponúkajú skvelé pohodlie a textilný šnurovaný zvršok pokožke umožňuje dýchať. V teniskách bola použitá aj mäkká pena Crater využitá na skonštruovanie fŕkanej strednej podrážky a práve tento materiál je zodpovedný za vysoké pohodlie.

Chcete spoznať viac teniskových noviniek? Príďte do Sizeer, kde na vás čaká celá škála najmódnejších projektov priamo od tých najobľúbenejších značiek!

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny