Slackline označuje práve spomenutý moderný šport – chôdza po lane. Ide o šport, ktorý sa v poslednej dobe teší veľkej miere popularity. Popularita sa spája s minimom výdavkov a množstvom pozitívnych účinkov. Čo to vlastne je, ako to funguje a čo vám to môže do života priniesť?

Slackline označuje práve spomenutý moderný šport – chôdza po lane. Ide o šport, ktorý sa v poslednej dobe teší veľkej miere popularity. Popularita sa spája s minimom výdavkov a množstvom pozitívnych účinkov. Čo to vlastne je, ako to funguje a čo vám to môže do života priniesť?

Ako funguje chôdza po lane a aké sú výhody?

Slackline ako šport je pomerne známy už od 70. rokov. V minulosti sa tešil popularite najmä medzi horolezcami, ktorý ho praktizovali v rámci nudy pri výstupe. Základným predpokladom toho, že sa na lane udržíte je to, že zapojíte stred tela. Práve kvôli tomu tento šport predstavuje kľúčový prvok na posilnenie stredu tela.

Okrem stredu tela zapájate aj stehenné svaly. Rovnako vďaka vysokej miere sústredenia na pohyb kompletne zabudnete na vaše starosti a problémy. Tento šport vám teda prinesie množstvo fyzických aj psychických benefitov pre vaše telo. Redukcia stresu, zlepšenie sústredenia a posilnenie svalov na vašom tele – aj to je výsledkom tohto športu.

Chôdza po lane je šport vhodný pre každého kto miluje adrenalín a nebojí sa výšok. Zároveň je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú radi výzvy a posúvanie vlastných hraníc. Vo všeobecnosti sa považuje sa prínosný aj pre deti, ktorým pomáha v rozvoji pohybu. Deti nemajú vyvinuté strachové reflexy a tak je pre nich takýto pohyb aj omnoho jednoduchší a zábavnejší, pričom si formujú motoriku, rovnováhu a ovládanie vlastného tela, či sústredenia.

Ako si vybrať vhodnú výbavu?

Ako sme už spomenuli, slackline je obľúbený aj pre minimum potrebnej výbavy. Vďaka tomu ide aj o finančne dostupný šport. Jedinou skutočnou pomôckou, ktorú potrebujete sú balančné popruhy. Tie si treba vyberať podľa vzdialenosti, vašej hmotnosti a šírky lana. Tieto parametre treba zvoliť podľa toho čo od tohto športu očakávate – ide vám o pohodlnú chôdzu alebo sa chcete naučiť zaujímavé triky?

Skvelou voľbou môže byť slackline súprava, kde máte k dispozícii popruh, račne, kotviaci štekel a ochrana stromu. Vo všeobecnosti tiež platí, že čím je natiahnuté lano dlhšie, tým ťažšie sa po ňom chodí. Vyskúšajte si to aj vy a doprajte si dávku psychického relaxu a fyzickej záťaže.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je