Keby sme chceli pretransformovať hlavnú myšlienku z rozprávky Soľ na zlato do dnešnej doby, tak máme problém. Nad zlato dnes totiž na investičnom trhu nie je skutočne nič. I preto dochádza k obrovských a radikálnym zmenám v portfóliách investorov a každý nakupuje zlato.

Zlato je dnes v kurze a dlho tam aj zostane

Až 90 % voľného majetku odporúčajú odborníci na financie a investovanie uložiť do zlata. To má totiž potenciál udržať hodnotu majetku aj v dobe finančných kríz, ekonomickej nestability, politických problémov či pandémií. Prišli ste o peniaze uložené v akciách? Nemáte podnájomníkov pre svoje nehnuteľnosti? Nie ste v tom len vy. Kto však mal už na začiatku koronavírusovej pandémie v portfóliu zlato, rýchle jeho hodnota majetku rástla.

Investičné zlato sa ukázalo byť opäť skvelým partnerom do nepohody. Zatiaľ čo akcie klesali, zlato extrémne rástlo a dvakrát prekonalo svoj historický rekord. Stále však platí, že sa zlato neodporúča na špekulatívne investície, ale na udržanie hodnoty majetku. Veď často vo chvíli, kedy by sa nám zlato oplatilo so ziskom predať, neexistuje výhodnejšia investícia. A s peniazmi mŕtvo uloženými na účte či „vo vankúši“ chudobnieme.

Do zlata investujú aj bežné domácnosti

Pre investície do zlata nemusíte byť žiadnym extra odborníkom. Investovať do zlata sa dá veľmi jednoducho. Stačí vedieť, čo je investičné zlato. Nie je to totiž akékoľvek zlato. Jedná sa o investičné zlaté zliatky, teda zlaté tehly. Ďalej sú to investičné zlaté mince (nie tie pamätné, numizmatické, ich cena sa stanovuje inak). Zlaté tehličky so slovenským pôvodom ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Vždy teda ide o investičné zlato zo zahraničných rafinérií. Slovenskému trhu dominujú zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Investičné mince pochádzajú predovšetkým z Rakúska, Kanady a z Austrálie.

Tip na nákup investičného zlata

S nákupom investičného zlata vám poradia v špecializovanej predajni mincovne na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Tu zlato aj rovno nakúpite. Teraz, v čase pandémie, si investičné zlato objednáte aj diskrétne v eshope spoločnosti na adrese www.slovenske-mince.sk. Zlato sa tak dostane priamo k vám a to úplne bezpečne, formou poistenej zásielky.

Nezabudnite ani na výhodu zlata, že ho nakupujete bez DPH. To neplatí u iných drahých kovov ani u diamantov.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je