S novými susedmi vás síce delí plot, ale dobré susedské vzťahy nie sú na zahodenie. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať pomoc alebo len bútľavú vŕbu na vyrozprávanie sa. Pokusov o nadviazanie kontaktu môže byť viac. Vyskúšajte pozvanie na večierok, gril party alebo na športové zápolenie. V prípade, že vaši susedia majú deti, tak je skvelou ideou basketbalový zápas.

Basketbalové zápolenia na ulici

Pouličné basketbalové zápolenia sme pred rokmi mohli vidieť len v amerických filmoch. Dnes sa tento druh športu dostáva pomaly aj k nám. V obytných štvrtiach s rodinnými domami na nejedných garážových dverách vidíte basketbalové koše a začali sa zjavovať aj po rekonštrukcii ihrísk vo vnútroblokoch na sídliskách. Skúste odstaviť bokov váš domáci stepper a zapojiť sa do basketbalového derby so svojimi susedmi. Pri športe sa vyčistia ľudské vzťahy a skvele sa rozvíjajú nové priateľstvá. Dôležité sú tiež zdravotné prínosy basketbalu. Počas zápasu sa poriadne vypotíte, posilníte srdce, zhodíte kilogramy a dáte zelenú rozvoju koordinácie. Ide naozaj o skvelé kardio cvičenie, ktoré baví, motivuje a spája ľudí.

Ako vybrať basketbalový kôš

Pouličný basketbal nie je finančne náročný šport. Potrebovať budete, okrem športového oblečenia a odpružených tenisiek, basketbalový kôš s basketbalovou loptou. Výber lopty nie je zložitý, ale košov nájdete v ponuke veľké množstvo. Aké možnosti máte pri kúpe basketbalového koša?

Závesný basketbalový kôš

Basketbalový kôš sa dá pripevniť na stenu alebo zavesiť. Závesné sa využívajú skôr v interiéri, aby si malí športovci osvojili techniku hry a nacvičili si koordináciu. Avšak závesný kôš je skvelou voľbou aj do záhrady, kde ho môžete umiestniť napríklad na vetvu stromu.

Pevne pripevnený basketbalový kôš

V ponuke internetového obchodu inSPORTline nájdete tiež koše, ktoré je možné pripevniť na stenu pomocou skrutiek. Pri pripevňovaní si dajte záležať na tom, aby bol kôš v predpísanej výške t.j. 305 cm.

Basketbalový kôš na stojane

Veľkou výhodou basketbalového koša na stojane je jeho mobilita. Jeden raz si môžete zahrať basketbal pred vašou garážou a druhý raz u suseda. Alebo kôš umiestnite pred dom a do hry sa razom zapojí celá ulica. O stabilitu sa nemusíte obávať, pretože tento typ košov má základňu, ktorá sa dá naplniť pieskom alebo vodou.

Náš tip: všímajte si tiež obruč, ktorá by mala byť odpružená. Odolnejšie sú basketbalové koše oceľovej konštrukcie s doskou vyrobenou z polykarbonátu.

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je