Koniec leta je predzvesťou nielen zmeny ročného obdobia, ale aj nových módnych trendov. Čo odporúčajú dizajnéri a štylisti na sezónu jeseň/zima 2022? Oplatí sa to zistiť, aby ste svoj šatník správne pripravili na nadchádzajúce mesiace v roku.

Šťavnaté farby

Jeseň si mnohí spájajú so sivosťou a tmou, no v tejto sezóne budú oproti všetkým stereotypom dominovať energické, intenzívne farby. Šťavnatá červená, ohnivo oranžová, teplá žltá, horčicové odtiene, ba aj výrazná zelená, tyrkysová a námornícka modrá – to práve oblečenie v takýchto farbách by nemalo chýbať v šatníku žiadneho muža, ktorý chce vyzerať módne. Žiarivé svetre, roláky, košele a nohavice sú niečo, čo by ste si na jeseň a zimu 2022 určite mali obliecť. V šatníku sa však oplatí mať aj oblečenie, ktoré je farebne o niečo tlmenejšie – krémové alebo svetlohnedé predmety v šatníku budú dobrým doplnkom k intenzívnym farbám. Béžové chinos nohavice, polokošeľa so svetlým golierom, oranžový pletený sveter, pieskový trenčkot a hnedé pánske topánky sú ukážkou jesennej štylizácie v súlade s trendmi na nadchádzajúcu sezónu.

Originálne vzory

Intenzívne farby nie sú všetko – na jeseň a v zime 2022 sa môžete vyblázniť aj na originálnych vzoroch. Zaujímavá potlač zvýrazní outfit a dodá mu zaujímavý charakter. Muž by sa preto nemal báť oblečenia s potlačou a vzormi – dobrým riešením budú zvieracie, kvetinové a geometrické motívy. Vzorované svetre a košele s abstraktnými tvarmi, škvrnami, leopardím či hadím vzorom sú dokonalou voľbou pre mužov, ktorí nemajú radi nudu a neboja sa vyčnievať z davu. Z módy nevyjdú ani káry a prúžky, ktorými sa dajú ozdobiť nohavice, sako, kabát ako aj pánske čižmy. No okrem toho stojí za to pamätať na vhodný výber štylizácie pre dané miesto alebo príležitosť. Niekedy fantastické, originálne vzory – hoci v súlade s módnymi trendmi – nebudú dobrou voľbou. Napríklad, keď idete na oficiálne obchodné stretnutie alebo vznešený rodinný obrad, oplatí sa staviť na klasiku.

Rôznorodosť štýlov, materiálov a textúr

Trendy v pánskej móde na sezónu jeseň/zima 2022 možno v skratke opísať ako originálny mix a hru kombinovania rôznych prvkov. Ľahko skombinujete rôzne strihy a štýly, napríklad tak, že si k ladiacim nohaviciam oblečiete oversize sveter, k saku zase elegantný model joggerov. Nič tiež nebráni tomu, aby bol vrchný diel obleku nahradený napríklad katanou alebo pletenou vestou. Dizajnéri tiež navrhujú rôznorodosť materiálov a textúr. Jednotlivé prvky štylizácie môžu byť akýmsi patchworkom a pozostávať z mnohých druhov látok. Toto netradičné riešenie určite urobí štylizáciu zaujímavejšou a pritiahne pohľady okolia. Za zmienku tiež stojí, že na jeseň a v zime bude módne kožené oblečenie – v tomto prípade však nejde len o bundy, kabáty či nohavice. Zaujímavým prvkom outfitu môže byť kožené sako a hnedá alebo čierna košeľa.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny