Kristus Spasiteľ, Rio de Janeiro, Brazíliakristus spasitel

Táto socha je považovaná za jednu z najväčších a najkrajších sôch na svete. Meria neuveriteľných 30 metrov a je široká priblížne 28 metrov. Zobrazuje Krista Spasiteľa, ktorý má roztiahnuté ruky, čo je symbolom súcitu a radosti z nezávislosti.

Nachádza sa na vrchole hory Corcovado, ktorá je vo výške 700 metrov. Socha sa stala ikonou mesta Ria De Janeira a patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky. Bola postavená medzi rokmi 1926 a 1931.

velka sfinga gizaVeľká Sfinga, Gíza, Egypt

Veľká Sfinga je vápencová socha, ktorá zobrazuje bájneho tvora s levím telom a ľudskou hlavou. Stojí na západnom brehu Nílu v meste Gíza. Meria 73,5 metrov a patrí medzi najstaršie pamiatky, pričom táto socha bola postavená podľa starých Egypťanov už okolo roku 2558 pred naším letopočtom. Socha bola v minulosti zaviata pieskom.

Socha Slobody, New York, Spojené štáty americkésocha slobody

Socha Slobody sa nachádza v New Yorku a predstavuje symbol slobody v Spojených štátoch amerických (zobrazuje uvítací signál pre prisťahovalcov, ktorí prídu zo zahraničia). Meria až 46 metrov a je vo výške 93 metrov nad zemou. Pravá ruka sochy drží fakľu, pri nohách ležia putá tyranie a v ľavej ruke drží knihu, na ktorej je nápis JULY IV MDCCLXXVI (4.7.1776). Tento nápis predstavuje deň vyhlásenia Deklarácie nezávislosti.

 

Malá morská víla, Kodaň, Dánsko

Už podľa názvu je zrejmé, že ide o sochu, ktorá zobrazuje morskú pannu. Socha je vyrobená z bronzu na základe rozprávky od Hansa Christiana Andersena a je ikonou mesta Kodaň. Socha má výšku 1,25 metra a je umiestnená na skale v prístave.  Patrí medzi hlavné turistické atrakcie už od roku 1913, kedy bola postavená. Okrem toho je najfotografovanejším miestom v Dánsku, na čo sú obyvatelimala morsk vilaa krajiny patrične hrdí. Hovorí sa, že pokiaľ sa v Kodani neodfotíte s touto sochou, tak ako keby ste tam ani neboli.

Stala sa však obľúbeným miestom pre znetvorenie vandalmi a aj útočisko pre mnohých politických aktivistov.

Zdroje: 10mosttoday.com

Obrázky: www.wikipedia.org, satori / Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je